Labklājības ministre piedalīsies Nacionālās Trīspusējās sadarbības padomes sēdēCeturtdien, 3.februārī, plkst. 13.00 labklājības ministre Ilona Jurševska un Labklājības ministrijas (LM) eksperti piedalīsies Nacionālās Trīspusējās sadarbības padomes (NTSP) sēdē, kuras laikā paredzēts diskutēt par ģimenes valsts pabalsta izmaksu un minimālās darba algas noteikšanu turpmākajos gados.

Atgādinām, ka pašlaik LM nopietni meklē iespējas saglabāt ģimenes valsts pabalstu līdzšinējā apmērā visām ģimenēm ar bērniem, neaiztiekot pensiju piemaksas.

I.Jurševska jau ir norādījusi, ka „situācijā, kad augstais bezdarba līmenis valstī ne tikai saglabājas, bet arī pieaugs, ir pilnīgi nepieļaujami samazināt sociālās garantijas ģimenēm un bērniem. Tāpēc šobrīd LM tiek izskatīts arī variants par pašreizējā ģimenes valsts pabalsta saglabāšanu visām ģimenēm uz laiku līdz 2014.gadam. Tā izmaksai nepieciešamos līdzekļus meklēsim ministrijas speciālajā budžetā, neplānojot piemaksu samazināšanu vecuma pensijām. Pretējā gadījumā, pārdalot naudas līdzekļus vienas mājsaimniecības ietvaros, proti, noņemot pensijas daļu vecvecākiem un to atdodot mazbērniem, mēs nebūsim ieguvuši rezultātu ar pievienoto vērtību."

Tas, kurā jomā un kādā apmērā būs iespējams ietaupīt, būs zināms pēc šī gada 1.ceturkšņa. Lai ģimenes valsts pabalstu 8 latu apmērā izmaksātu ģimenēm ar diviem un vairāk bērniem vecumā no 1 līdz 18 gadiem, sākot ar 2.pusgadu, papildus nepieciešami 4,4 milj. latu. Savukārt, lai to izmaksātu visām ģimenēm ar bērniem, vajadzīgi 11,2 milj. lati.  

Tāpat NTSP sanāksmes laikā LM eksperti prezentēs koncepcijas projektu par minimālās mēneša darba algas noteikšanu turpmākajiem gadiem.


Zemkopības ministrs ar Ungārijas un Lietuvas lauks...
Godināti Meža nozares gada balvas „Zelta čiekurs” ...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter