Labklājības ministre Ilona Jurševska uzrunās bāriņtiesu darbiniekusNovērtējot un godinot bāriņtiesu darbinieku nesavtīgo un centīgo darbu jau daudzu gadu garumā, labklājības ministre Ilona Jurševska trešdien, 3.augustā, atklās bāriņtiesu pastāvēšanas 15.gadadienai veltītu konferenci  - „Bāriņtiesām - 15".

„Bāriņtiesa ir viena no svarīgākajām institūcijām Latvijā, jo tās darbinieki ikdienā lemj par mūsu bērnu likteni, aizstāvot viņu drošību un veselību. Bāriņtiesu darbs nenoliedzami ir ļoti nozīmīgs, jo no tā ir atkarīgi daudzu cilvēku turpmākie dzīves ceļi Lai arī aizritējuši piecpadsmit gadu, tomēr vēl aizvien pastāv virkne aizspriedumu par bāriņtiesu darbu. Tāpēc noteikti ir nepieciešama pastiprināta komunikācija, plašāk skaidrojot bāriņtiesu darbu, galvenokārt uzsverot un atgādinot, kādu ietekmi uz bērna nākotni var atstāt attiecīgā lēmuma pieņemšana vai nepieņemšana," uzsver I.Jurševska.

Valsts Bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) rīkotās konferences laikā nozares eksperti klātesošajiem prezentēs iespējamās alternatīvas pilnīgai rīcībspējas atņemšanai, iepazīstinās ar nepilngadīgo personu atbalsta informācijas sistēmu, kā arī informēs par ārpusģimenes aprūpes tendencēm kaimiņvalstīs un dzīvesprieka konceptu un tā pielietojumu bērnu tiesību aizsardzībā.

Pasākuma noslēgumā paredzēta paneļdiskusija par aktuāliem nozares jautājumiem. Tāpat konferences apmeklētājus priecēs Rīgas bērnu un jauniešu centra struktūrvienības „Imanta" bērnu koncerts.

Konferencē ar uzrunu piedalīsies arī tieslietu ministrs Aigars Štokenbergs, VBTAI vadītāja Laila Rieksta - Riekstiņa un speciālisti, Latvijas Bāriņtiesu darbinieku asociācijas  pārstāvji u.c.

Pasākums „Bāriņtiesām - 15" notiks Rīgā, Rīgas Juglas vidusskolā, Kvēles iela 64.


Augulis: rīt Ceļu padomes sēdē jārod labākais risi...
I.Jurševska Kandavā uzrunās audžuģimenes no visas ...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter