Kučinskis skaidro ZZS priekšlikumu kompensēt iedzīvotājiem elektrības cenu pieaugumu ( NRA)

Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) priekšlikumu kompensēt iedzīvotājiem elektrības cenu pieaugumu, visticamāk, varētu finansēt no "Latvenergo" peļņas, kas šogad varētu būt lielāka par prognozētajiem ap 70 miljoniem eiro, skaidroja ZZS Saeimas frakcijas deputāts Māris Kučinskis.

ZZS frakcijas deputāti ir sagatavojuši lēmumprojektu, lai uzdotu valdībai izstrādāt atbalsta mehānismu elektroenerģijas lietotājiem - mājsaimniecībām un uzņēmumiem, lai kompensētu straujo elektrības cenu pieaugumu. Partiju apvienības skatījumā, līdz aprīlim kompensācija jāparedz par visu patērēto elektroenerģijas apjomu attiecīgajā mēnesī no valsts budžeta 80% apmērā par cenas daļu, kas pārsniedz noteikto robežu 80 eiro par megavatstundu.

Kučinskis norādīja, ka agrāk arī no plūdu laikā vairāk saražotās elektroenerģijas un citu iemeslu dēļ "Latvenergo" peļņa veidoja ap 200 miljoniem eiro. Pēdējā laikā, kad ir paaugstināta elektrības cena, uzņēmums nopelna arī no elektrības pārdošanas biržā, atzīmēja politiķis. Līdz ar to deputāts neizslēdz iespēju, ka "Latvenergo" peļņa varētu apmēram divreiz pārsniegt pašlaik plānoto.

Gadījumā, ja tomēr uzņēmuma peļņai nav gaidāms tik liels pieaugums, "Latvenergo" pārstāvjiem to būtu publiski jāskaidro, jo deputātiem informācija par to nav pieejama, atzīmēja Kučinskis. Politiķis norādīja, ka ZZS priekšlikums līdz aprīlim no valsts prasītu ap 30 miljonu eiro mēnesī, un akcentēja, ka līdzīgi risinājumi esot ieviesti Norvēģijā un Lietuvā.

Visa ziņa un ziņas avots: NRA.LV (  https://ej.uz/ju1d

Kučinskis cer uz Zviedra apstiprināšanu SAB vadītā...
Azartspēļu organizēšana: Vai jāpaplašina pašvaldīb...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter