Kučinskis: Gaidāms viens nepatīkams pārpratums pēc otra – minimālo sociālo iemaksu sistēma radīs arvien jaunas problēmas

Šā gada jūlijs ir atnācis ar jaunām izmaiņām nodokļu politikā, kas sākotnēji, iespējams, ir bijušas labi domātas, taču rezultātā izrādījušās tādas, kas ne tikai nerisina jau esošās problēmas, bet, gluži pretēji, radīja jaunas. Galvenokārt tas attiecas uz normu par minimālo sociālo izmaksu ieviešanu.

Tātad, nu jau spēkā stājušās normas nosaka, ka, ja darbinieka alga ceturksnī ir mazāka par trim Ministru kabineta noteiktajām minimālajām mēneša darba algām (2021. gadā – 500 eiro mēnesī, attiecīgi 1500 eiro ceturksnī), darba devējam no saviem līdzekļiem jāveic minimālās obligātās iemaksas no starpības starp 1500 eiro un faktisko darbinieka darba algu.

Protams, ir skaidrs, kāpēc šāda ideja savulaik ir radusies – lai gadījumos, kad cilvēks reāli strādā pilnu slodzi, bet noformēts ir, piemēram, uz ceturtdaļslodzi, neciestu viņa sociālās garantijas, un, sagaidot vecuma pensijas gadus, šādam cilvēkam būtu vismaz minimālā apmēra sociālās garantijas. Tomēr šeit jāņem vērā daži aspekti.

Raksta avots un viss raksts: LA.LV ( https://www.la.lv/pozitiva-efekta-nebus

Klātienes diskusija: pašvaldību vēlēšanas un reģio...
LZS lūdz Finanšu ministrijas skaidrojumu par kārtē...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter