Kučinskis: Daļas Latgales iedzīvotāju nelojalitāte valstij ir stipri satraucoša

Daļa Latgales sabiedrības nav īpaši lojāla Latvijai, un tas ir stipri satraucoši, intervijā laikrakstam "Diena" atzīst Saeimas Nacionālās drošības komisijas (NDK) priekšsēdētājs Māris Kučinskis (ZZS).

Viņš uzsver, ka situācija Latgalē visu laiku tiek monitorēta un Valsts drošības dienests (VDD) informē NDK par tur notiekošo, kā arī iespējamiem situācijas attīstības scenārijiem.

"Tas, kas tur publiski parādījās, ir ārējā izpausme, bet daļai sabiedrības tur šobrīd ir valstij ne pārāk lojāls iekšējais noskaņojums," komentē Kučinskis.

Skaidrs, ka galvenais iemesls tam esot cilvēku ilgstoša dzīvošana Krievijas informatīvajā telpā, kas gadu gaitā traucējis kļūt par Latvijas patriotiem.

Politiķis atzīmē, ka, atslēdzot legālo pieeju Krievijas televīzijas kanāliem, noteikti ir jādod vietā cits informatīvais saturs, ko šiem cilvēkiem patērēt. "Protams, tikai ziņas varbūt uzreiz nepiesaistīs lielu auditoriju, bet ir jādomā plašāk par dažādu interesantu, arī izklaidējošu raidījumu klāstu. Tieši tā tas notika Ukrainā," norāda Kučinskis.

Viss raksts un raksta avots: NRA.LV (  https://ej.uz/bjy4

FOTO: ©f64.lv, Ģirts Ozoliņš  

Augulis: Gandrīz četru gadu garumā zemkopības mini...
​VĒL LĪDZ 8.APRĪLIM VARI PARAKSTĪTIES : OSTĀM jāpa...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter