Koalīcijas partijas konceptuāli vienojušās par atbildības jomu sadalījumu jaunajā valdībāValdošās koalīcijas partijas šodien trīspusējās tikšanās laikā konceptuāli vienojušās par atbildības jomu sadalījumu jaunajā valdībā, žurnālistiem pavēstīja Valsts prezidenta nominētais premjera amata kandidāts Māris Kučinskis (ZZS).

Tikšanās laikā "Vienotība" piekritusi uzņemties piecus ministru amatus, kā arī Ministru prezidenta biedra statusu. "Vienotība" atteikusies no prasības pārraudzīt Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM). Šodien gan "Vienotības" frakcija vēl lems, vai pilnībā akceptēt atbildības jomu sadalījumu.

Kučinskis pauda pārliecību, ka koalīcijas partneri ir panākuši vienošanos par jaunās valdības veidošanu un par to, ka Saeima jauno Ministru kabinetu varētu apstiprināt 11.februārī.

Premjera amata kandidāts piedāvājis iekšlietu ministram Rihardam Kozlovskim (V) uzņemties Ministru prezidenta biedra pienākumus drošības jautājumos, bet "Vienotība" paudusi, ka drīzāk gribētu, lai premjerministra biedra statuss tiek ekonomikas ministram.

Līdz ar to Zaļo un zemnieku savienībai (ZZS) jaunajā valdībā varētu būt seši pārstāvji - premjers Kučinskis, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs, aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis, veselības ministrs Guntis Belēvičs, finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola, kā arī satiksmes ministrs Uldis Augulis.

Savukārt "Vienotību" jaunajā valdībā varētu pārstāvēt ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs, iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis, kā arī ekonomikas ministrs, izglītības un zinātnes ministrs un labklājības ministrs. Viens no šiem ministriem, visticamāk, ekonomikas ministrs, uzņemsies arī Ministru prezidenta biedra pienākumus.

Tikmēr nacionālo apvienību "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK) valdībā varētu pārstāvēt pašreizējie ministri - vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards, tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs, kā arī kultūras ministre Dace Melbārde. Nacionālās apvienības pārziņā paliktu arī Saeimas priekšsēdētāja amats.


Topošajā valdībā mainīsies seši Ministru kabineta ...
ZZS neatbalsta nedz demogrāfijas ministra, nedz ci...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter