Koalīcija neatbalsta ZZS iesniegto likumprojektu par Eiropas pilsoņu iniciatīvuŠodien, 6.septembrī, Saeimas plenārsēdē ar valdošās koalīcijas deputātu balsu vairākumu tika noraidīts Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) deputātu sagatavotais likumprojekts „Grozījumi likumā „Par tautas nobalsošanu un likumu ierosināšanu””, kura mērķis ir papildināt likumu ar jaunu nodaļu „Eiropas pilsoņu iniciatīva”.
    
U.Augulis, ZZS deputāts: „Lisabonas līgums piedāvā jaunu iespēju sabiedrībai piedalīties Eiropas Savienības politikas veidošanā. Un tas nozīmē, ka viens miljons pilsoņu, kuri pārstāv vismaz vienu ceturtdaļu Eiropas Savienības dalībvalstu, var iesniegt Eiropas Komisijai priekšlikumus izmaiņām tiesību aktos. Latvijas iedzīvotājiem šāda iespēja bija jānodrošina, jau sākot ar šī gada 1.aprīli.”
 
ZZS vērš uzmanību, ka šādi grozījumi ir nepieciešami, jo tiesiskuma koalīcija, kā arī Saeimas Juridiskā komisija ir pieļāvušas kļūdu, aprīlī sagatavoto likumprojektu par Eiropas pilsoņu iniciatīvu iekļaujot citā likumprojektā, kas paredz izmaiņas līdzšinējā Latvijā noteiktajā tautas nobalsošanas kārtībā, būtiski palielinot balsstiesīgo iedzīvotāju savācamo parakstu sliekšņus.

Ņemot vērā, ka grozījumus nacionālajā tautas nobalsošanas kārtībā Valsts prezidents A.Bērziņš ir atkārtoti nodevis Saeimai caurlūkošanai, un par tiem vēl ir prognozējamas nopietnas sarunas, Eiropas pilsoņu iniciatīvas likumprojekts jāvirza steidzami kā atsevišķs normatīvais akts.

Tāpēc ZZS ir sagatavojusi deputātu jautājumus arī tieslietu ministram Jānim Bordānam, lai saņemtu precīzu informāciju par iespējamām EK sankcijām pret Latviju par Eiropas pilsoņu iniciatīvas savlaicīgu neiekļaušanu nacionālajos tiesību aktos, kā arī iespējamo finansiālo atbildību.

ZZS pauž nožēlu par deputātes Lolitas Čigānes (V) debatēs izteiktajiem pārmetumiem ZZS, kas norāda uz kavēšanos pieņemt valstij svarīgus nacionālās intereses aizstāvošus lēmumus. ZZS atgādina, ka jau šī gada 17.janvārī  (!)  ZZS frakcijas deputāti iesniedza grozījumus Latvijas Republikas Satversmē, kas paredz situāciju, kad tautas nobalsošanai jau pašos pamatos nevar nodot Satversmes grozījumu vai likumu projektu, kas nav pieļaujams demokrātiskā sabiedrībā vai apdraud Latvijas kā nacionālas valsts pamatus.


Sagatavoja: Ilona Jurševska,
ZZS, 26110065


Saeima atbalsta ZZS sagatavoto likumprojektu par E...
Latvijas Zemnieku savienība aicina godināt Kārļa U...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter