Koalīcija kārtējo reizi pensionārus sūta pēc sociālās palīdzībasŠodien, 6.novembrī, Saeimas ārkārtas sēdē galīgajā lasījumā, lemjot par likumprojektu „Par valsts budžetu 2014.gadam”, ar balsojumu Par – 38, pret – 50, atturoties un nebalsojot 10 deputātiem, nav atbalstīts Zaļo un Zemnieku savienības (turpmāk – ZZS) deputātu A.Barčas un A.Bērziņa sagatavotais priekšlikums, kas paredz paaugstināt neapliekamo minimumu valsts, vecuma, invaliditātes, apgādnieka zaudējuma, speciālajām un izdienas pensijām no 165 latiem līdz minimālās algas apmēram 2014.gadā - 225 latiem.

A.Barča, ZZS deputāte: „Šodien mēs nerunājam tikai par vecuma pensijām. Mēs domājam arī par invaliditātes, apgādnieka zaudējuma, speciālo un izdienas pensiju saņēmējiem. Kādu brīdi atpakaļ Saeimas priekšsēdētāja saņēma ļoti daudzus tūkstošus Latvijas pensionāru federācijas organizēta pasākuma vēstules. Un viens no šiem priekšlikumiem bija paaugstināt neapliekamo minimumu minimālās algas apmērā. Beidzot ir iespēja atsaukties pensionāru aicinājumam, ko viņi izteica arī 7.septembrī Krastmalā labklājības ministrei, kurai ne sevišķi vienkārši bija uzklausīt pensionāru viedokli...”

Izskatot A.Barčas un A.Bērziņa sagatavoto priekšlikumu Grozījumi likumprojektā „Par iedzīvotāju ienākuma nodokli”, kas paredz neapliekamā minimuma paaugstināšanu pensijām,

ZZS priekšlikumu neatbalstīja:

VIENOTĪBAS deputāti: Arvils Ašeradens, Dzintars Ābiķis, Solvita Āboltiņa, Andris Buiķis, Ilma Čepāne, Lolita Čigāne, Ina Druviete, Andrejs Judins, Ojārs Ēriks Kalniņš, Rasma Kārkliņa, Janīna Kursīte – Pakule, Ainars Latkovskis, Līvija Plavinska, Atis Lejiņš, Aleksejs Loskutovs, Jānis Reirs, Inguna Rībena, Edvards Smiltēns, Dzintars Zaķis.

VL - TB/LNNK deputāti: Einārs Cilinskis, Jānis Dombrava, Dzintars Kudums, Ilmārs Latkovskis, Inese Laizāne, Ināra Mūrniece, Romāns Naudiņš, Vineta Poriņa, Dzintars Rasnačs.   

REFORMU PARTIJAS deputāti: Guntars Bilsēns, Inita Bišofa, Inga Bite, Edmunds Demiters, Kārlis Eņģelis, Gunārs Igaunis, Zanda Kalniņa-Lukaševica, Daina Kazāka, Vilnis Ķirsis, Valdis Liepiņš,  Inese Lībiņa-Egnere, Jānis Ozoliņš, Romualds Ražuks, Inga Vanaga, Juris Viļums, Valdis Zatlers.

Pie frakcijām nepiederošie deputāti: Jānis Junkurs, Klāvs Olšteins, Gunārs Rusiņš, Dāvis Stalts, Viktors Valainis.


ZZS atgādina, ka pirms gada, 22.novembrī, valdošā koalīcija jau sūtīja pensionārus pēc sociālās palīdzības un ar līdzīgu balsojumu noraidīja ZZS sagatavotos Grozījumus likumā „Par valsts pensijām””, kas paredzēja atsākt pensiju indeksāciju divas reizes gadā tām personām, kuru pensijas apmērs nepārsniedz 180 latus. Šobrīd 2014.gadā plānots atsākt visu pensiju indeksāciju vienu reizi gadā – 1.oktobrī, ņemot vērā tikai patēriņa cenu (inflācijas) indeksu.

Arī pirms gada ZZS pauda sašutumu par A.Ašeradena, Vienotības deputāta un Labklājības ministrijas parlamentārā sekretāra, aicinājumu pensionārus, kurus neapmierina piešķirtās pensijas apmērs, vērsties pēc sociālās palīdzības.


ZZS lūdz Prezidentu neizsludināt uzņēmējdarbību tr...
ZZS nevar atbalstīt valsts budžetu 2.lasījumā

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter