Kariņam pēc ZZS pieprasījuma būs jāskaidro Saeimas deputātiem gatavība nodrošināt valsts energoapgādi

  • Saeima vakar nolēma nodot vērtēt Pieprasījumu komisijai ZZS deputātu pieprasījumu Ministru prezidentam Krišjānim Kariņam (JV) par valdības gatavību nodrošināt nepārtrauktu un izmaksu efektīvu energoapgādi Latvijas tautsaimniecībai un iedzīvotājiem.
  • Pieprasījumā norādīts, ka deputātus satraucot valdības darbs, risinot jautājumus par dabas gāzes apgādes turpmāko stratēģiju. Jaunā apkures sezona strauji tuvojas, un ikvienam iedzīvotājam nepieciešama pārliecība par energoapgādes drošumu, nepārtrauktību un pieejamību cenas ziņā.
  • Deputāti norāda, ka Latvijas valdība neesot nākusi klajā ar mērķtiecīgu un skaidru stratēģiju, kā tiks nodrošinātas tautsaimniecības un iedzīvotāju vajadzības, tai skaitā atbalsta pasākumu plāns, lai uzņēmēji un iedzīvotāji spētu savlaicīgi norēķināties par energoresursiem to cenu dramatiskā kāpuma apstākļos.                                                                                                                                  
  • Deputāti prasa Ministru prezidentam informēt Saeimas deputātus par rezultātiem saistībā ar Paldisku peldošā sašķidrinātā dabasgāzes regazifikācijas termināla projekta īstenošanu kā īstermiņa risinājumu energoapgādes drošuma stiprināšanai. 
  • ZZS prasa skaidrot, kā, Latvijā īstenojot sašķidrinātās dabasgāzes termināļa izveides projektu, tiks ievērotas Nacionālās industriālās politikas pamatnostādnes un klimata plāns. Deputāti vēlas dzirdēt Ekonomikas ministrijas darba izvērtējumu par potenciālo sašķidrinātās dabasgāzes termināļu izveides ieguvumiem un izmaksām, piedāvātajiem optimālākajiem risinājumu Latvijas dabasgāzes apgādes drošības nodrošināšanai u.c. Pieprasījumu parakstījuši desmit Zaļo un Zemnieku savienības frakcijas deputāti.
​Armands Krauze: Līdz 23. augustam Pārdaugavas pie...
Jānis Dūklavs ar Saeimas deputātu vairākuma lēmumu...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter