Jaunās valdības premjera parlamentārais sekretārs varētu būt ZZS vadītājs KrauzeTopošajā valdībā premjera parlamentārā sekretāra amatu varētu ieņemt Saeimas deputāts, Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) apvienības vadītājs Armands Krauze, vēsta laikraksts "Latvijas Avīze"

Ministru prezidenta amata kandidāts Māris Kučinskis (ZZS) šodien plānojot tikties ar iespējamiem sava biroja darbiniekiem. "Aptuvenas aprises man ir iezīmētas, bet, pirms esmu izrunājies ar cilvēkiem, sīkāk par to runāt nebūtu korekti," telefonsarunā teicis Kučinskis.

Tomēr esot diezgan droši zināms, ka premjera parlamentārā sekretāra amatu ieņems Krauze, vēsta laikraksts. ZZS Saeimas frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis norādījis, ka viens no Laimdotas Straujumas (V) valdības vājajiem punktiem bijusi tieši saiknes pazaudēšana ar parlamentu, pat ar pašas pārstāvēto frakciju. It īpaši tas esot bijis jūtams pēc viņas parlamentārā sekretāra Riharda Kola (VL-TB/LNNK) atlaišanas.

"Prakse pierādīja, ka ņemt parlamentāro sekretāru no citas partijas nav pareizi. Tam ir jābūt cilvēkam, kam premjers pilnībā uzticas, kas piedalās visos Ministru kabineta darba plānošanas pasākumos un vienlaikus bauda autoritāti savā Saeimas frakcijā," uzskata Brigmanis. Apvienības vadība arī neslēpj, ka, domājot par neizbēgamo paaudžu maiņu partijā, Krauze tiek gatavots līdera lomai nākotnē un parlamentārā sekretāra postenis varētu būt vēl viens tramplīns viņa karjerai.

Kučinskim esot padomā vairāki iespējamie premjera biroja vadītāji. Kā vēsta "Latvijas Avīze", politiskajos kuluāros runājot, ka valdības veidošanā iesaistīti spēki mēģina izdarīt uz Kučinski spiedienu, lai premjera biroja vadītāja vietu iegūtu bijušais Valsts prezidenta padomnieks Aivis Ronis. Kučinskis gan noliedzis, ka apsvērtu šo kandidatūru sava biroja vadītāja amatam. Savukārt Ronis nav vēlējies komentēt šo jautājumu. "Es šobrīd atrodos ārzemēs un par šo jautājumu neko nekomentēšu," norādījis Ronis.

Pēc neoficiālas informācijas, sava preses sekretāra amatā Kučinskis esot vēlējies redzēt Arno Pjatkinu, kurš šādus pienākumus veica Aigara Kalvīša valdīšanas laikā. Pašlaik Pjatkins ir ekonomikas ministres Danas Reiznieces-Ozolas (ZZS) sabiedrisko attiecību padomnieks un telefonsarunā informējis, ka ministre viņam piedāvājusi turpināt sadarbību arī Finanšu ministrijā, kam padomnieks jau esot piekritis.


Starp koalīcijas partijām lielākais vēlētāju atbal...
Topošajā valdībā mainīsies seši Ministru kabineta ...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter