Jaunajās pašvaldību domēs darbu turpina vairums līdzšinējo mēru

Spēkā stājoties administratīvi teritoriālajai reformai, 1. jūlijā 119 pašvaldību vietā darbu sākušas 40 jaunās pašvaldību domes, bet Rēzeknes un Varakļānu novados vēlēšanas notiks 11. septembrī. Arī turpmākajos gados galvenie politiskie spēki un mēri vietvarās būs no Zaļo un Zemnieku savienību veidojošajām organizācijām un Latvijas Reģionu apvienības.

Par spīti vēsturiski zemākajai aktivitātei pašvaldību vēlēšanās, tās tomēr notika, un 6. jūnijā jau daudzviet sākās koalīcijas izveides sarunas starp jaunievēlētajiem deputātiem. Vairākās vietās sarunu process noslēdzās nedēļas vai divu laikā, citviet tam vajadzēja vairāk laika. Bija vietas, kur koalīcijas aprises beidzot tapa skaidras tikai pirmajā domes sēdē.

Arī jaunajās vietvarās līderpozīcijas nostiprinājusi Zaļo un Zemnieku savienība un tās dalīborganizācijas – tās vada kopumā desmit pašvaldības, Latvijas Reģionu apvienības pārstāvji – septiņas novadu domes, seši mēri ir no Nacionālās apvienības. "Jaunās Vienotības" pārstāvji ievēlēti par mēriem trīs pašvaldībās, bet Kuldīgas un Valmieras novados pie varas ir politiķi no "Vienotības" reģionālajām sadarbības partijām. Divu pašvaldību vadība ir partiju "Latvijas attīstībai" un "Saskaņa" rokās, bet pa vienai – partijas "Izaugsme" un Latvijas Sociāldemokrātiskās strādnieku partijas pārstāvjiem.

Raksta avots un viss raksts: LSM ( https://ej.uz/3af9


Kādas izmaiņas nesīs administratīvi teritoriālā re...
Partiju reitingi jūnijā: Saeimā varētu iekļūt 9 pa...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter