Jaroslavļas gubernators: Latvijā ražotie pārtikas produkti ir kvalitatīviŠodien, 25. februārī zemkopības ministrs Jānis Dūklavs un Zemkopības ministrijas (ZM) speciālisti tikās ar Krievijas Federācijas Jaroslavļas apgabala gubernatoru Sergeju Vahrukovu, lai pārrunātu iespējas veicināt abu valstu sadarbību pārtikas nozarē, tostarp Latvijā ražoto pārtikas produktu eksporta apjomu palielināšanu uz Krieviju.

Tikšanās laikā Zemkopības ministrijā Jaroslavļas apgabala gubernators zemkopības ministram Jānim Dūklavam sacīja, ka Latvijā ražotās pārtikas priekšrocība ir labā kvalitāte un samērīgās cenas. Sarunas laikā gan Krievijas, gan Latvijas puse uzsvēra, ka nepieciešams kāpināt Latvijas pārtikas produkcijas, sevišķi piena izstrādājumu, eksportu uz Jaroslavļas apgabalu, jo tas atrodas ģeogrāfiski izdevīgā vietā – netālu no Maskavas. Sarunu laikā pārrunātas iespējas uzlabot informācijas apmaiņu par pārtikas un citu lauksaimnieciskās produkcijas veidu ražošanas uzņēmumiem un to ražoto produkciju, lai sekmētu abu valstu savstarpējo tirdzniecību.

Gubernators Sergejs Vahrukovs interesējās par lauku tūrisma attīstību Latvijā un norādīja, ka Jaroslavļas apgabals ir ieinteresēts sadarboties šajā jomā, lai attīstītu šo nozari.

Pēc tikšanās ZM Jaroslavļas apgabala gubernators, zemkopības ministrs un ZM speciālisti apmeklēja lielāko piena pārstrādes uzņēmumu Latvijā – akciju sabiedrību „Rīgas piena kombināts”, lai iepazītos ar tā darbību.

 Jau ziņots, ka 2010. gadā lauksaimniecības un pārtikas produktu eksports uz Krieviju veidoja 64% no šo produktu eksporta uz trešajām valstīm. Aizvadītā gada pirmajā pusgadā lauksaimniecības un pārtikas produktu eksports uz Krieviju bija sasniedzis 2009. gada kopējo eksporta līmeni un 2010. gadā kopumā uz Krieviju eksportēti lauksaimniecības un pārtikas produkti par kopējo vērtību 226,6 miljoni latu, kas ir par 85,9 miljoniem latu jeb 61% vairāk nekā 2009. gadā. Pārtikas produktu eksports uz Krieviju ir aptuveni trešā daļa no kopējā Latvijas preču eksporta.

 

Informāciju sagatavoja:

Dagnija Muceniece,

Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja

tālrunis: 67027498, mob.tālrunis: 26534104

Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.


LM: pensionēšanās vecumu Latvijā no 2016.gada pakā...
Izglītības ministrs vienojas par sadarbību ar Jaun...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter