Jānis Zābers. Kamermūzika2010. gada 11. augustā izcilajam latviešu tenoram Jānim Zāberam svinēsim 76. dzimšanas dienu un, pateicoties Latvijas Zaļo un Zemnieku Savienības finansiālajam atbalstam, izdevniecībai Upe tuviem un tāliem ir iespēja turpināt dziedoņa labāko ieskaņojumu izdošanu. Šogad kārta kamermūzikas izlasei:

Izdevumā  iekļauti 2 CD, no kuriem pirmajā dzirdamas latviešu komponistu kamermūzikas pērles. Te publicēti darbi, kas ilgus gadus glabājušies Latvijas Radio, firmas Melodija un Kinofotofonoarhīva fondos. Lielākajai daļai no dziesmām bija nepieciešams rūpīgs restaurācijas darbs, ko izcili paveicis skaņu režisors Jāzeps Kulbergs.

 

“Mūsu izcilo dziedātāju Jāni Zāberu mūzikā ir vadījušas divas mīlestības – opera un solodziesma. Rūdolfa ārija no operas Bohēma un Alfrēda Kalniņa Brīnos es. No malas var likties, ka starpība nav liela, tomēr reti kuram māksliniekam izdevies sasniegt abu žanru virsotnes, kā to izdarījis Zābers. Gan viņa operlomas, gan solokoncerti kļuva par nozīmīgiem notikumiem skaņu mākslas dzīvē. Tiesa, dziedonim īsā darba mūža nedaudzajos gados izdevās izstrādāt tikai dažas pamatīgas un apjomīgas soloprogrammas, lielākoties nācies dziedāt vien dažus skaņdarbus tolaik populāru latviešu komponistu autorkoncertos, kā arī dažnedažādos sarīkojumos pēc operteātra nosūtījuma, televīzijas raidījumos, šefības un valdības koncertos. Tomēr, neskatoties uz panākumiem, kas pieddzīvoti uz operteātra skatuves, darbs ar kamermūziku māksliniekam sagādāja lielu un patiesu gandarījumu. Jau kopš zēna gadiem Zāberam vismīļākie komponisti bija Emīls Dārziņš, Pēteris Čaikovskis, un šiem klasiķiem vēlāk pievienojās arī Arvīds Žilinskis un Elga Īgenberga, kuru vienkāršās un patiesās melodijas Zābera sniegumā ieguva nebijušu dziļumu…” tā CD bukleta ievadā raksta darba producente Daiga Mazvērsīte.

Izdevēji, pateicoties atbalstītājiem – Zaļo un Zemnieku Savienībai un VKKF, aicina visus, kuriem ir iespēja, sekot šim piemēram un atbalstīt latviešu nacionālos kultūras daŗgumus, tādejādi neļaujot tiem izzust no laika skatuves!

Vecākās paaudzes sirdis vēl glabā atmiņas par dziedoni, bet jaunākajiem mūzikas cienītājiem šis vārds jau svešs. Lai Zābera devums netiek aizmirsts, bet  turēts cieņā un godā,  Latvijas Zaļo un Zemnieku Savienība  katrai Latvijas mūzikas skolai dāvina pa ieraksta eksemplāram.

Lai atvieglotu CD saņemšanu, lūdzam  mūzikas skolu vadītājus sazināties ar ZZS pārstāvi: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.


Nākamajos gados finansējums ceļu nozarei jānotur š...
Labklājības ministre Ilona Jurševska uzrunās bāriņ...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter