Jānis Dūklavs: jānodrošina pakāpeniska piena nozares pielāgošanās jaunajiem apstākļiem līdz kvotu sistēmas atcelšanaiPirmdien, 17. februārī, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs ES Lauksaimniecības un zivsaimniecības ministru padomes sēdē Briselē atkārtoti uzsvēra, ka Latvija atbalsta piena kvotas sistēmas izbeigšanu no 2015. gada 1. aprīļa. Jānis Dūklavs norādīja: lai nodrošinātu pakāpenisku piena nozares pielāgošanos jaunajiem apstākļiem, pēdējā piena kvotas gadā nepieciešams ieviest vairākus pielāgošanās pasākumus, piemēram, tauku korekcijas koeficienta atcelšanu, piena kvotas palielināšanu pēdējā piena kvotas gadā un papildu finansiālo stimulu ražotāju organizāciju un starpnozaru organizāciju veidošanai.

Kopumā vienpadsmit dalībvalstis šodien ES Lauksaimniecības un zivsaimniecības ministru padomē atbalstīja pielāgošanās pasākumu nepieciešamību piena nozarē līdz kvotu sistēmas atcelšanai. Tuvāko nedēļu laikā par šo jautājumu turpināsies gan dalībvalstu ekspertu diskusijas, gan arī diskusijas ar Eiropas Parlamentu par iespējamiem īstermiņa pasākumiem pēdējam piena kvotas gadam pirms kvotu sistēmas izbeigšanas. Diskusijas politiskā līmenī starp dalībvalstu lauksaimniecības ministriem turpināsies nākamajā ES Lauksaimniecības un zivsaimniecības ministru padomē 24. martā.
_________________________    
Informāciju sagatavoja:
Dagnija Muceniece
Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
tālrunis: 67027070, mob.: 26534104
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.


Augulis aicina neveidot birokrātiskus šķēršļus kom...
Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs: ES nepieciešams...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter