Jānis Dūklavs ar Vācijas pārtikas un lauksaimniecības ministru vienisprātis: jaunā ES Kopējā lauksaimniecības politika ir jāuzlaboTrešdien, 14. janvārī, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs, Berlīnē tiekoties ar Vācijas pārtikas un lauksaimniecības ministru Kristianu Šmitu, informēja par Latvijas kā Eiropas Savienības (ES) Padomē prezidējošās valsts prioritātēm lauksaimniecībā, uzsverot nepieciešamību pievērst lielāku uzmanību bioloģiskās lauksaimniecības attīstībai un ES Kopējās lauksaimniecības politikas (KLP) vienkāršošanai. Nesen pieņemtās KLP reformas ieviešanā ir bijuši daudzi sasteigti lēmumi, par kuriem būs nepieciešamas diskusijas ES Lauksaimniecības un zivsaimniecības ministru padomē.

“Ar Vācijas pārtikas un lauksaimniecības ministru apspriedām arī tālāko rīcību saistībā ar Krievijas ieviestajām sankcijām pret Eiropas Savienībā ražotajiem lauksaimniecības un pārtikas produktiem. Bijām vienisprātis, ka arī turpmāk nepieciešams uzmanīgi sekot situācijai tirgū, lai iespēju robežās sniegtu atbalstu tiem, kurus sankcijas ietekmējušas visvairāk, tajā skaitā arī Latvijas lauksaimniekiem un pārtikas ražotājiem. Lai tas būtu iespējams, Latvijai bija īpaši nozīmīgs tieši Vācijas atbalsts pagājušā gada nogalē, Eiropas Komisijai lemjot par šī atbalsta piešķiršanu Baltijas valstīm,” uzsvēra zemkopības ministrs Jānis Dūklavs.

Pēc tikšanās ar Vācijas kolēģi zemkopības ministrs Jānis Dūklavs ilgāk nekā stundu sniedza atbildes uz ārvalstu žurnālistu jautājumiem no Eiropas, Ziemeļamerikas un Āzijas. Ārvalstu mediju pārstāvji bija īpaši ieinteresēti par Latvijas kā ES Padomē prezidējošās valsts mērķi panākt vienošanos par bioloģiskās lauksaimniecības regulējuma izmaiņām, kā arī tirgus uzraudzības un KLP vienkāršošanas pasākumiem.

Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs ar Vācijas pārtikas un lauksaimniecības ministru tikās Berlīnes Starptautiskās pārtikas, lauksaimniecības un dārzkopības izstādes „Zaļā nedēļa” atklāšanas priekšvakarā. Šogad Latvija ir Berlīnes “Zaļās nedēļas” partnervalsts. Izstāde “Zaļā nedēļa” Berlīnē Latvijai būs laba iespēja turpināt iepazīstināt pasauli ar mūsu valstī ražoto pārtikas u.c. produkciju un atpūtas iespējām laukos.

Pielikumā: ZM foto – Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs Berlīnē atbild uz ārvalstu žurnālistu jautājumiem.


Informāciju sagatavoja:
Dagnija Muceniece,
Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
tālrunis: 67027070, mob.: 26534104,
e-pasts: Dagnija.Muceniece@zm.gov.lv


Latvijas lauksaimniekiem un pārtikas ražotājiem pa...
Dūklavs: Ķīnas pārtikas sertificēšanas pārbaudes i...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter