Izglītības un zinātnes ministrs parakstīs vienošanās protokolus ar IZM koledžām par valsts budžeta līdzekļu piešķiršanuRīt, 7.janvārī, izglītības un zinātnes ministrs Rolands Broks parakstīs ikgadējos vienošanās protokolus ar Izglītības un zinātnes ministrijas padotībā esošo koledžu direktoriem par valsts budžeta līdzekļu piešķiršanu viņu vadītajām iestādēm.

Vienošanās paredz piešķirt valsts budžeta dotāciju 11 koledžām 4 371 669 latu apmērā 2832 budžeta vietu finansēšanai 2011.gadā pilna laika pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības programmās. Vienlaikus parakstāmie dokumenti noskata 2010./2011.mācību gadā katrā koledžā sagatavoto absolventu skaitu, kopā – 941 speciālists.

Valsts finansēto budžeta vietu skaita un sadalījuma noteikšanā galvenie principi bija katras izglītības iestādes iepriekšējās darbības rezultātu izvērtējums, kā arī valstij un tautsaimniecības attīstībai nepieciešamo attiecīgā līmeņa speciālistu sagatavošanas sekmēšana, piemēram, inženierzinātnēs, tehnoloģijās, ārstniecībā. Savukārt budžetu vietu skaits samazināts tādās specialitātēs kā, piemēram, sekretāra un biroja darbs, uzņēmējdarbība un administrēšana.

Salīdzinot ar pagājušo gadu, valsts budžeta finansēto vietu skaits samazināts par 21 vietu, bet līdzekļi – par 823 latiem, kas, ievērojot demogrāfiskās tendences, kopumā nodrošina iespējas mācīties līdzīgam attiecīgā vecumposma jauniešu īpatsvaram par valsts budžeta līdzekļiem.

Vienošanās tiks parakstītas ar Daugavpils Medicīnas koledžu, Jēkabpils Agrobiznesa koledžu, Liepājas Jūrniecības koledžu, Malnavas koledžu, Olaines Mehānikas un tehnoloģijas koledžu, Latvijas Universitātes P.Stradiņa Medicīnas koledžu, Rīgas 1.medicīnas koledžu, Rīgas Celtniecības koledžu, Latvijas Universitātes Rīgas Medicīnas koledžu, Rīgas Tehnisko koledžu un Rīgas Uzņēmējdarbības koledžu.

Vienošanās protokolu parakstīšana notiks pulksten 10.00, Izglītības un zinātnes ministrijas Apspriežu zālē, 3.stāvā.


Saeimas komisiju vadītāji Briselē lobēs Latvijas z...
Par izglītības iestāžu apmeklēšanu elektroenerģija...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter