lzs.lv


Valdībā šodien tika izskatīts Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) sagatavotais informatīvais ziņojums par reformu norisi profesionālajā izglītībā. Analizējot reformu norises gaitu, IZM secina, ka vislielākais finanšu resursu ieguldījums ir nepieciešams profesionālās izglītības iestāžu materiāli tehniskā nodrošinājuma modernizēšanai. Piešķirtais Eiropas Savienības (ES) fondu finansējums nav pietiekams, lai pabeigtu darba devēju prasībām atbilstošu profesionālās izglītības iestāžu infrastruktūras sakārtošanu un aprīkošanu.

Pamatojoties uz veikto analīzi par darbības programmas “Infrastruktūra un pakalpojumi” papildinājuma 3.1.1.1.aktivitātes “Mācību aprīkojuma modernizācija un infrastruktūras uzlabošana profesionālās izglītības programmu īstenošanai” norises gaitu un apjomu atbilstoši apstiprinātajām profesionālās izglītības iestāžu attīstības un investīciju stratēģijām, IZM secina, ka pilnīgai infrastruktūras sakārtošanai papildus nepieciešamais finansējums, kurš novirzāms šai aktivitātei, ir 34 miljoni latu.

Rolands Broks uzsver, ka papildu ES fondu finansējuma piešķiršanas gadījumā tiks izveidots kvalitatīvs profesionālās izglītības iestāžu materiāli tehniskais nodrošinājums, kas nodrošinātu Latvijas tautsaimniecību ar konkurētspējīgiem speciālistiem, kā arī garantētas Eiropas Reģionālās attīstības fonda finanšu līdzekļu investīcijas.

IZM papildus nepieciešamo finansējumu plāno prioritāri novirzīt profesionālās izglītības kompetences centriem.

IZM sadarbībā ar sociālajiem partneriem, Latvijas Darba devēju konfederāciju, nozaru asociācijām, Latvijas Brīvo arodbiedrību savienību un nozaru arodbiedrībām nodrošina visaptverošu un kompleksu reformu norisi profesionālajā izglītībā, kas sevī ietver darbības trīs virzienos. Viens no tiem – profesionālās izglītības satura pilnveide, lai palielinātu profesionālās izglītības prestižu un sekmētu konkurētspēju, ieviestu ES ieteikumus un radītu elastīgu, mūsdienu strauji mainīgā darba tirgus prasībām atbilstošu profesionālās izglītības programmu piedāvājumu un nodrošinātu Latvijas tautsaimniecību ar konkurētspējīgiem speciālistiem. Otrs virziens saistīts ar profesionālajā izglītībā iesaistīto pedagogu tālākizglītību un profesionālo pilnveidi, bet trešais – ar profesionālās izglītības iestāžu tīkla optimizāciju un diferenciāciju, materiāli tehniskā nodrošinājuma modernizāciju.

Ministru kabinets, izprotot jautājuma svarīgumu, konceptuāli to atbalstīja un uzdeva IZM sagatavot jautājumu izskatīšanai nākamajā Koalīcijas partneru Sadarbības padomes ES struktūrfondu darba grupas sēdē lēmuma pieņemšanai par papildu ES struktūrfondu  finansējuma piešķiršanu.
 

Izglītības un zinātnes ministrijas
Komunikācijas nodaļa
prese@izm.gov.lv
67047834