Izglītības un zinātnes ministra aicinājums Starptautiskajā jaunatnes dienāJau vairāk nekā desmit gadu 12.augustā visā pasaulē tiek svinēta Apvienoto Nāciju organizācijas Ģenerālā asamblejā pasludinātā Starptautiskā jaunatnes diena, vēršot sabiedrības uzmanību nepieciešamībai nodrošināt ilgspējīgu atbalstu jaunatnei, kā arī rosinot jauniešus aizvien aktīvāk iesaistīties savas valsts attīstībā. Bijušais Apvienoto Nāciju organizācijas ģenerālsekretārs Kofi Annans reiz ir teicis, ka „jauniešiem vajadzētu būt globālo izmaiņu un inovāciju priekšgalā. Visiem jauniešiem ir jānodrošina iespējas pilnvērtīgi iesaistīties savas sabiedrības dzīvē.” Uzskatu, ka jaunieši ar savu entuziasmu, ticību idejai un maksimālismu spēj paveikt visai sabiedrībai nozīmīgas lietas. Tādēļ mums ir jāpalīdz jauniešiem saskatīt dažādas iespējas un izvēlēties atbilstošāko un piemērotāko veidu savai līdzdalībai un pilnveidei. Kā atbildīgais ministrs par jaunatnes lietām Latvijā sveicu visus jauniešus, jaunatnes organizācijas un darbā ar jaunatni iesaistītos darbiniekus šajā dienā, aicinot arī pārējos sabiedrības locekļus pievērst uzmanību jaunatnes jautājumiem.

Man ir patiess prieks par Latvijas jauniešiem, kuri izvēlas savu brīvo laiku pavadīt kvalitatīvi un interesanti, aktīvi iesaistoties brīvprātīgajā darbā. Šogad, atzīmējot Starptautisko jaunatnes dienu, kā arī ņemot vērā Eiropas Brīvprātīgā darba gada 2011 „vēstījumu”, Izglītības un zinātnes ministrija izsludina video reklāmas konkursu „Iesaisties” jauniešiem par brīvprātīgā darba tematiku. Iesaistīšanās video reklāmas konkursā ļaus jauniešiem radošā veidā izzināt brīvprātīgā darba būtību un ar savu iniciatīvu un piemēru aktualizēt brīvprātīgā darba jautājumus savā tuvākajā apkārtnē, vai tā būtu skola, ģimene, pilsēta vai ciems. Aicinu visus radošos jauniešus aktīvi izmantot šo iespēju un piedalīties šodien izsludinātajā video reklāmas konkursā „Iesaisties”!

Vienlaikus mudinu jauniešus būt aktīviem pilsoņiem, izmantot savas iespējas un tiekties veidot labāku apkārtējo vidi! Novēlu jauniešiem būt neatlaidīgiem ceļā uz savu mērķi, jo tikai sasniegumi mūs iedvesmo jauniem izaicinājumiem un veicina Latvijas labklājību!

Ar cieņu,

Rolands Broks,
izglītības un zinātnes ministrs


LZS jaunieši apmeklē bērnu sociālā atbalsta centru...
Labklājības ministre dosies reģionālajā vizītē uz ...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter