Izglītības ministrs ES Izglītības ministru sanāksmē diskutēs par izglītības ieguldījumu ES 2020 mērķu sasniegšanāRīt, 2011.gada 14.februārī, izglītības un zinātnes ministrs Rolands Broks Briselē piedalīsies Eiropas Savienības (ES) Izglītības, jaunatnes, kultūras un sporta ministru padomes sanāksmē. Galvenā uzmanība šajā sanāksmē tiks pievērsta izglītības un apmācības ieguldījumam stratēģijas „Eiropa 2020: stratēģija gudrai, ilgtspējīgai un iekļaujošai izaugsmei” mērķu sasniegšanā.

Proti, padomes laikā plānotas gan debates par līdz šim paveikto stratēģijas „Eiropa 2020” mērķu sasniegšanā, gan par to, kas būtu darāms turpmāk, lai, piemēram, mazinātu izglītību un apmācību pametušo īpatsvaru, lai palielinātu augstāko izglītību ieguvušo īpatsvaru.

Izglītības ministru padomes sanāksmes noslēgumā plānots apstiprināt Padomes secinājumus par izglītības un apmācības lomu stratēģijas „Eiropa 2020” turpmākajā īstenošanā. Saistībā ar turpmāko darbību, Latvija īpaši akcentē gan formālās, gan neformālās izglītības nozīmi. Proti, mūžizglītības piedāvājumu un pieejamību; kvalitatīvu agrīno pirmsskolas un pamata, vidējo un augstāko izglītību; kā arī – uzskata, ka būtu nepieciešamas vienotas ES vadlīnijas ārpus formālās izglītības iegūto zināšanu un prasmju atzīšanai un pielīdzināšanai.

Agnese Korbe
izglītības un zinātnes ministra padomniece
komunikācijas jautājumos
Tālrunis: 2 9110062, 6 7047954
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
http://www.izm.gov.lv


Augulis, Pabriks un Kristovskis pārrunā Afganistān...
Atklāta vēstule Augustam Brigmanim

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter