Ivars Gorskis: esmu par novada līdzsvarotu attīstību ( NRA.LV)

Pēc administratīvi teritoriālās reformas Dobeles novads atkal ieguvis bijušā rajona robežas – apvienoti ir Dobeles, Auces un Tērvetes novadi.

Par pirmā pusgada darbu atkal apvienotajā novadā Neatkarīgā uz sarunu aicināja Dobeles novada domes priekšsēdētāju Ivaru Gorski (ZZS).

Var teikt, ka esat no jaunpienācējiem Dobeles novada vadībā, tāpēc vispirms, lūdzu, iepazīstiniet ar sevi Latvijas sabiedrību - kur mācījāties, kur strādājāt?

Mācoties Policijas akadēmijā, esmu ieguvis maģistra grādu tiesību zinātnēs. Jau vairāk nekā 20 gadus strādāju par juristu dažādās pašvaldībās, tajā skaitā Tērvetē un Aucē. Esmu bijis arī Vītiņu pagasta padomes deputāts un strādājis dažādās pašvaldību komisijās. Līdz ar to varu teikt, ka 20 gadu laikā esmu labi iepazinis pašvaldību darbu, it īpaši no juridiskā skatupunkta.

Tūlīt pēc pašvaldību vēlēšanām ar vienas balss pārsvaru priekšsēdētāja amatā tika ievēlēts Edgars Gaigalis (Nacionālā apvienība). Taču drīz vien notika izmaiņas un šajā amatā ievēlēja jūs. KNAB pārvēlēšanu saistībā saskatīja pārkāpumus, tāpēc medijos plaši tika apspriesta kukuļošana - amata piedāvāšana izšķirošajai balsij, no KPV/LV ievēlētajam deputātam. Lūdzu jūsu šīs situācijas skaidrojumu.

Ir jāsaprot, ka KNAB procesuālās darbības nav tiešā veidā saistītas ar Dobeles novada domes deputātiem - nevienam no deputātiem uzsāktajā kriminālprocesā nav noteikts kāds statuss, izņemot liecinieka statusu. Es neesmu bijis klāt sarunās, ko veikuši mūsu partijas vadības pārstāvji, tāpēc nevaru tās komentēt. No tā, kas ir publiski izskanējis, saprotams, ka amata piedāvāšana KPV/LV pārstāvim, kam piederēja izšķirošā balss, tiek traktēta kā kukuļošana. Es kā jurists uzskatu, ka par politiskām sarunām, par savstarpēju vienošanos amatu sadalē un tamlīdzīgi nevar uzsākt kriminālprocesu par kukuļošanu. Bez politisko spēku savstarpējām sarunām vispār nav iespējams pastāvēt - tās vienmēr ir bijušas un būs gan Latvijā, gan citās valstīs. Ir loģiski, ka pirms katras valdības gāšanas notiek politiķu sarunas par to, kā jaunā valdība strādās jaunajā situācijā. Būtu liekulīgi izliekties, ka tas tā nenotiek - politiķu sarunas ir demokrātijas sastāvdaļa. Manuprāt, šī lieta tiks izbeigta, jo tai nav juridiska pamatojuma.

Runājot par konkrēto cilvēku, kuram bija piedāvāta priekšsēdētāja vietnieka vieta, jāpasaka, ka viņš šo vietu ir atstājis. Tam bija vairāk iemesli, pirmkārt, pats deputāts ātri saprata, ka nespēj tikt līdzi pašvaldības straujajam darba tempam. Otrkārt, arī mani kā domes priekšsēdētāju nepamierināja viņa darba kvalitāte, tāpēc šobrīd šis cilvēks ir ierindas deputāta statusā.

Raksta avots un viss ralsts: NRA.LV ( https://ej.uz/b2zd

ZZS iesniedz Saeimas lēmumprojektu par elektroener...
“Latvijas cilvēkiem jāpārziemo bez optimisma.” Sar...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter