“Ir trīs priekšlikumi, kas nekavējoties jāpieņem!” Kaminskis par enerģētikas krīzi un iespējamiem pabalstiem ( LA.LV)

Kamēr citās valstīs cilvēkiem jau sniedz atbalstu rēķinu apmaksai, Latvijā par to vēl spriež, cik un kā palīdzēt cilvēkiem apmaksāt elektrības un gāzes rēķinus. Kāpēc tā? 

"Problēma ir tiešām nopietna. Pērn septembrī mēs pirmo reizi Ministru Kabinetam rakstījām vēstuli, izteicām priekšlikumus, pievērsām uzmanību. Nekas jau nestāv uz vietas, ir pašvaldības, kas palīdz jau šodien, jo tās iedzīvotājam ir vistuvāk!" TV24 raidījumā "Ziņu top" komentāru sniedz Gints Kaminskis, Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdis.

Viņš gan skaidro, ka pašvaldības ekonomiski nespēs vienas cilvēkiem palīdzēt. "Ir trīs priekšlikumi, kas nekavējoties jāpieņem!"

Viens no ierosinājumiem ir paplašināt cilvēku loku, kuri var doties uz savu pašvaldību jautāt pēc mājokļa apkures pabalsta. Vai tas ir reāli izdarāms?

"Tas ir viens no risinājumiem – pagājušā gada beigās jau vienojāmies par 50% palīdzību mājokļu pabalstiem – tas jau šobrīd strādā. Mēs arī norādījām valdībai, ka ne ar 2023. gadu mājokļa un GMI pabalsti jānodrošina, bet jau ar šo gadu. Tas ir otrs risinājums," viņš atklāj.

Trešais risinājums – noteikti enerģētiskās nabadzības deficītu vai arī mehānismu, kā konstatēt, kuriem cilvēkiem palīdzība patiešām nepieciešama. 

Raksta avots un viss raksts:  LA.LV ( https://ej.uz/mx4c

ZZS: energoresursu PVN likme jāsamazina līdz 0%
ZZS: Valdībai nekavējoties jālemj par atbalstu sen...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter