Grigule: Bloķētais balsojums par manu kandidatūru EP Ārlietu komitejas viceprezidenta amatam ir slikts signāls LatvijaiNeievēlēšana Eiropas Parlamenta (EP) Ārlietu komitejas viceprezidenta amatā, balstoties uz pārstāvētās grupas pārliecību, ir nekorekta un liek domāt par līdzīgām iespējamām situācijām citos ar Latviju saistītos jautājumos, norādīja Iveta Grigule.

Komentējot savu neievēlēšanu, Grigule norādīja, ka līdz šim neviens Latvijas deputāts nav bijis EP komiteju vadībā, taču jāatceras, ka EP pastāvošais princips ļauj arī mazajām grupām izvirzīt savus kandidātus. "Latvijas pārstāvja izvirzīšana augstajam amatam jau ir sasniegums," uzskata Grigule. Viņa arī norādīja, ka grupa virzīja viņas kandidatūru amata vietai, jo tādas ir viņu tiesības.

"Diemžēl lielās grupas bloķēja ceļu mūsu deputātiem, neļaujot ieņemt vairākus amatus. Ja viss būtu noticis korekti, vadoties pēc demokrātijas principiem, nekas tāds nebūtu noticis," sacīja deputāte, bilstot, ka par vēlmi strādāt neesot iemesla kaunēties.

"Balsojums ir slikts signāls arī Latvijai. Ja lielās partijas var pārkāpt iepriekš noteiktos principus, tas pats var notikt ar dalībvalstīm. Ka nesanāk, ka kādā mums svarīgā reizē nepasaka - ko jūs vispār vēlaties?" retoriski vaicāja Grigule.

Grigule savai kandidatūrai EP Ārlietu komitejas viceprezidenta amatam saņēma 46 balsis "pret" un 11 balsis "par".

Jau ziņots, ka Grigule vienojusies par sadarbību ar politisko grupu "Brīvības un tiešās demokrātijas Eiropa", liecina grupas prezidenta britu eiroskeptiķu Apvienotās Karalistes Neatkarības partijas (UKIP) līdera Naidzela Faridža izplatītais paziņojums.

Saskaņā ar Faridža sniegto informāciju grupa patlaban apvieno 48 EP deputātus no septiņām valstīm, tostarp Latvijas deputāti ZZS pārstāvi Griguli. Grupā darbošoties arī pārstāvji no Lielbritānijas, Lietuvas, Itālijas, Čehijas, Francijas un Zviedrijas.


Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs ES Lauksaimniecī...
Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs tiekas ar Vācija...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter