Godināti Meža nozares gada balvas „Zelta čiekurs” laureātiPiektdien, 28. janvārī Zemkopības ministrijā tika godināti meža nozares izcilākie ļaudis. „Zelta čiekurs” ir augstākā atzinība par sasniegumiem meža nozarē.

„Zelta čiekuru” par mūža ieguldījumu zemkopības ministrs Jānis Dūklavs pasniedza Latvijas Kokrūpniecības federācijas prezidentam Jurim Biķim, mežkopei Antoņinai Ertai, Latvijas Valsts mežzinātnes institūta „Silava” pētniekam Valentīnam Lazdānam, Latvijas Lauksaimniecības universitātes Meža fakultātes Mežkopības katedras Dr.habil.biol., profesoram Imantam Liepam un mežkopim Andrejam Miškam.

Savukārt par zinātnes ieguldījumu nozares attīstībā laureāti ir trīs zinātniskie projekti - pētījums „Bioloģisko preparātu pielietošana Heterobasidion annosum izraisītās sakņu trupes ierobežošanai skujkoku audzēs” (projekta vadītājs Latvijas Valsts Mežzinātnes institūta „Silava” vadošais pētnieks T.Gaitnieks, izpildītāji: K.Kenigsvalde, N.Arhipova, A.Mihailova, K.Pāruma, K.Korhonen), pētījums „Koksnes materiālu ugunsreakcijas un mehānisko īpašību pētījumi un jaunu produktu izstrāde” (projekta vadītājs Meža un koksnes produktu pētniecības un attīstības institūta vadošais pētnieks A.Morozovs, izpildītāji: A.Domkins, E.Bukšāns, K.Būmanis, J.Iejavs) un pētījums „Mežsaimniecības ietekme uz putnu sugu daudzveidību” (projekta vadītājs Daugavpils universitātes doktorants E.Pēterhofs, izpildītāji: I.Rēriha, R.Cibuļskis, U.Valainis). Balvu „Zelta čiekurs” par pētījumu „Bioloģisko preparātu pielietošana Heterobasidion annosum izraisītās sakņu trupes ierobežošanai skujkoku audzēs” pasniedza Latvijas Lauksaimniecības universitātes rektors, profesors Juris Skujāns.

Laureāti par ilgtspējīgu saimniekošanu ir AS „Latvijas valsts meži” meža aizsardzības un apsardzības vadītājs Indulis Brauners, meža īpašnieks Voldemārs Leikums no Krāslavas un meža īpašnieks Jānis Nīlenders no Pārgaujas novada Stalbes pagasta. Balvu „Zelta čiekurs” meža īpašniekam Voldemāram Leikumam no Krāslavas puses pasniedza vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Raimonds Vējonis.

Meža nozares Gada balvu „Zelta čiekurs” par inovatīvu uzņēmējdarbību laureātus SIA „Daiļrade Koks” Vaiņodes mēbeļu ražotne, SIA „Latgran” un SIA „R Grupa” sveica Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas priekšsēdētājs Andris Bērziņš. Balvu „Zelta čiekurs” saņēma SIA „Latgran”.

Kā jau ziņojām meža nozarei 2010.gads ir bijis veiksmīgs, saražota un eksportēta produkcija vairāk nekā 1 miljarda latu vērtībā, kas ir otrs labākais rezultāts Latvijas neatkarības 20 gados.

Meža nozares gada balvas pasniegšanas ceremonija kļuvusi par tradīciju, šogad to pasniedz jau septīto reizi. Zelta čiekurs sevī iemieso vienkāršību, atvērtību un Latvijas meža skaistumu: dvēselē vienkāršs, formā izsmalcināts, atvērts kā saule, silts kā mājas svētība un sīksts kā latvietis. Nav precīzāka apzīmējuma cilvēka mīlestībai pret mežu, tāpat kā nav labākas balvas, lai atalgotu cilvēka darbu Latvijas meža labā.


Labklājības ministre piedalīsies Nacionālās Trīspu...
Izglītības un zinātnes ministra Rolanda Broka vēst...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter