ES un Austrumu partneru valstis ciešāk sadarbosies lauksaimniecības konsultāciju jomāRīga, 2015. gada 16. aprīlī. – Stiprināt lauku un lauksaimniecības konsultāciju sistēmas, kas ir vitāli svarīgas valstu ekonomiskajai attīstībai, un ciešāk sadarboties ar ES dalībvalstīm šajā jomā paredz šodien Rīgā parakstītais atsevišķu Austrumu partneru valstu ministru (Gruzijas, Moldovas un Ukrainas) un viceministru (Armēnijas, Baltkrievijas) kopīgais paziņojums. Tas parakstīts šonedēļ notikušās konferences "Lauku un lauksaimniecības konsultāciju sistēmas: labākā prakse un pieredze sadarbībai Austrumu partnerībā" laikā. Tajā pulcējās augsta līmeņa lauku politikas veidotāji un lauksaimniecības konsultāciju sistēmu eksperti no ES un Austrumu partneru valstīm (Armēnijas, Azerbaidžānas, Baltkrievijas, Gruzijas, Moldovas un Ukrainas.

Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs, atklājot konferenci, norādīja: “Izaugsmes pamatā ir izglītības un pieredzes veiksmīga īstenošana, un tādēļ ir jāveido un jāattīsta tādas lauku konsultāciju un izglītības sistēmas, kas veicina un sekmē saimniecību, it īpaši vidēju un mazu saimniecību attīstību, efektīvu ražošanu un zemes apsaimniekošanu, sniedzot tām nepieciešamo atbalstu.”

Konferencē vērtēta konsultatīvo dienestu loma lauku attīstībā un lauksaimniecības popularizēšanā, kā arī analizēti faktori, kas nepieciešami efektīvas lauksaimniecības konsultatīvās sistēmas izveidei. Konferences dalībnieki ne tikai izvērtēja ES valstu un Austrumu partneru valstu līdzšinējo pieredzi un nākotnes izaicinājumus konsultatīvo sistēmu attīstībai, bet arī izmantoja iespēju iepazīties un vienoties par sadarbības uzsākšanu.

Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Cimermanis: “Mēs priecājamies par Austrumu partnerības valstu atsaucību ciešākas sadarbības veidošanai. Latvija ir pievilcīga vieta, kur satikties, apmainīties pieredzē un vienoties par tālāko sadarbību. Šis ir nākamais solis sadarbībai, kuras veidošanu esam jau uzsākuši, būdami Eiropas Lauksaimniecības un lauku attīstības konsultantu asociācijas* biedri.”

Konference notika Latvijas prezidentūras ES Padomē laikā, pamatojoties uz Latvijas iniciatīvu ciešākas sadarbības veidošanai ar Austrumu partneru valstīm. To organizēja Latvijas Zemkopības ministrija sadarbībā ar Latvijas Ārlietu ministriju, Eiropas Komisiju un Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centru kā Valsts Lauku tīkla pasākumu.


* Eiropas Lauksaimniecības un lauku attīstības konsultantu asociācija – European Forum for Agricultural and Rural Advisory Services, EUFRAS

EU2015.LV foto: Latvijas Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs, atklājot starptautisko konferenci "Lauku un lauksaimniecības konsultāciju sistēmas: labākā prakse un pieredze sadarbībai Austrumu partnerībā"

Mediju kontaktiem:
Kristīne Rīna, ministra biroja vadītāja
Zemkopības ministrija
Mob. tālrunis: +371 26547332
Tālrunis: +371 67027665
E-pasts: kristine.rina@zm.gov.lv
Mājas lapa: www.zm.gov.lv
 


ES darba un sociālo lietu ministri meklēs risināju...
Lauku jaunieši pulcējas pasākumā „Augsim Latvijai!...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter