ES un Austrumu partnerības valstis dalīsies lauku konsultāciju sistēmu pieredzē un praksēRīga, 2015. gada 13. aprīlis. – Šonedēļ, 15. un 16. aprīlī, Rīgā, starptautiskā konferencē “Lauku un lauksaimniecības konsultāciju sistēmas: labākā prakse un pieredze sadarbībai Austrumu partnerībā” pulcēsies augsta līmeņa lauku politikas veidotāji un lauksaimniecības konsultāciju sistēmu eksperti no Eiropas Savienības (ES) un Austrumu partnerības valstīm.

Austrumu partnerība ir Latvijas ārpolitikas prioritāte, un Latvijā ir uzkrāta nozīmīga reformu pieredze, kas var būt noderīga, veidojot attiecības ar ES austrumu kaimiņiem. Konferencē apspriedīs priekšnoteikumus un analizēs piemērus efektīvai lauku un lauksaimniecības konsultāciju sistēmas darbībai, kā arī apspriedīs ES un Austrumu partnerības valstu sadarbības iespēj šajā jomā.

Konferences atklāšana notiks trešdien, 15. maijā, viesnīcā “Bellevue Park Hotel Riga”, Slokas ielā 1, Rīgā, plkst. 9.00. Konferenci atklās Latvijas Republikas zemkopības ministrs Jānis Dūklavs un Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Cimermanis.   

Rīta sesijas laikā notiks Austrumu partnerības valstu ministru paneļdiskusija par lauku konsultāciju sistēmas lomu ilgtspējīgai lauku attīstībai. Pēcpusdienā pieredzē par konsultāciju sistēmas darbību dalīsies eksperti no Starptautiskās Lauku konsultantu akadēmijas, Eiropas Lauksaimniecības un lauku attīstības konsultantu asociācijas (EUFRAS), Latvijas, Dānijas, Polijas, Vācijas, Armēnijas, Azerbaidžānas, Baltkrievijas, Gruzijas, Ukrainas un Moldovas. Konferences dalībnieki ieradīsies arī no Beļģijas, Bulgārijas, Igaunijas, Somijas, Francijas un Lietuvas.

Konferencē piedalīties aicināti arī plašsaziņas līdzekļu pārstāvji. Papildu informācija par mediju iespējām: https://eu2015.lv/images/notikumi/20150413_MEDIA_PROGRAMME_RAAS.pdf.

Ceturtdien, 16. aprīlī, plkst. 9.00 mediju pārstāvji aicināti uz preses brīfingu par konferences rezultātiem un turpmāko sadarbību lauku konsultāciju jomā. Preses brīfings notiks Zemkopības ministrijas 23. stāva zālē, Republikas laukumā 2, Rīgā.

Preses brīfingā piedalīsies lauksaimniecības ministri no Latvijas, Armēnijas, Baltkrievijas, Gruzijas, Moldovas un Ukrainas.

Konferences un preses brīfinga darba valoda ir latviešu, angļu un krievu, tiks nodrošināts arī tulkojums.

Pieteikšanās konferencei un preses brīfingam iespējama līdz 14. aprīļa plkst.17.00, sazinoties ar Kristīni Rīnu pa e-pastu kristine.rina@zm.gov.lv vai mobilo tālruni +371 26547332.
 


Lauku jaunieši pulcējas pasākumā „Augsim Latvijai!...
Latvijā viesosies ES vides, jūrlietu un zivsaimnie...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter