EM parlamentārais sekretārs: Atsevišķās sadaļās valsts budžets ir nedaudz sasteigts Iespējams, atsevišķās sadaļās valsts budžets ir nedaudz sasteigts, intervijā Latvijas Radio atzina Ekonomikas ministrijas parlamentārais sekretārs, Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas pārstāvis Edgars Putra (LZS/ZZS).

To politiķis atzina runājot par solidaritātes nodokli. Turklāt arī Eiropas Komisijas esot norādījusi, ka Latvija varētu nesasniegt tos budžeta mērķus, kas ir izvirzīti, šo nodokli ieviešot.

Taču viņš uzsvēra, ka šajā jomā svarīgākais ir parādīt, vai Latvija iet uz progresivitāti nodokļos, vai nē.

Putra uzskata, ka budžeta sasteigšanu veicināja tas, ka Latvija pirmajā pusgadā bija Eiropas Savienības prezidējošā valsts un par budžeta pirmajiem skaitļiem tika sākts runāt tikai augustā.

Jau ziņots, ka 2016.gada valsts budžeta likumprojekts paredz, ka nākamgad valsts ieņēmumi varētu augt līdz 7,37 miljardiem eiro, bet izdevumi - līdz 7,65 miljardiem eiro.

Salīdzinājumā ar 2015.gada plānu likumprojektā paredzēts ieņēmumu palielinājums 114,2 miljonu eiro apmērā un izdevumu palielinājums 183,2 miljonu eiro apmērā. Iekšzemes kopprodukta (IKP) prognoze 2016.gadam ir noteikta 26,13 miljardu eiro apmērā.Šodien Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija turpinās skatīt nākamā gada budžeta priekšlikumus.


Esi aktīvs un pievienojies LZS jaunatnes nodaļai
Ukraina pārņems Latvijas pieredzi meža apsaimnieko...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter