Eiropadomē neizslēdz iespēju piemērot pret Krieviju jaunas sankcijas, ja turpināsies uzbrukumi Sīrijas civiliedzīvotājiemNav pamata mainīt pašreizējo Eiropas Savienības (ES) politiku attiecībā uz Krieviju, Briselē uzsvēra Latvijas Ministru prezidents Māris Kučinskis, piedaloties ES Padomes samitā ceturtdien, 20.oktobrī.

Diskutējot ar ES valstu prezidentiem un premjerministriem, M.Kučinskis norādīja, ka jāturpina uzturēt spiediens pret Krieviju, vienlaikus turpinot dialogu ar šo valsti risinājuma rašanai Ukrainas austrumu reģionā, kā arī Sīrijā.

Vienisprātis par šo jautājumu bija arī vairums citu ES valstu līderi, atzīstot, ka noskaņojums attiecībā uz Krieviju pēdējo mēnešu laikā ir krasi mainījies. Vēl šā gada pavasarī daļa ES valstu pieļāva, ka pret Krieviju vērstās sankcijas varētu mīkstināt, taču šāda iespēja vairs netiek pieļauta pēc Bašira al Asada režīma un tā sabiedroto, tostarp Krievijas, īstenotajiem uzbrukumiem Sīrijas pilsētai Alepo.

Šajā samitā lēmums par jaunām sankcijām pret Krieviju netika pieņemts, vienlaikus vienojoties, ka tādas tiek pieļautas, ja militārie uzbrukumi Sīrijas civiliedzīvotājiem turpināsies.

Tāpat Eiropadomē valda vienprātība par to, ka jāstrādā, lai nodrošinātu humanitāro piekļuvi Alepo un citām Sīrijas pilsētas, kā arī jāveicina politiskā procesa attīstība ANO ietvaros.

Tiek uzsvērts, ka ES politikai attiecībās ar Krieviju joprojām spēkā ir pieci pamatprincipi – Minskas vienošanās ievērošana, attiecību stiprināšana ar Austrumu partnerības valstīm, ES noturības stiprināšana, to attiecinot uz enerģētikas drošību, hibrīddraudiem, un stratēģisko komunikāciju, selektīva sadarbība ārlietu un dažādos citos jautājumos, kā arī atbalsts Krievijas pilsoniskajai sabiedrībai.

Jau vēstīts, ka M.Kučinskis 20. un 21. oktobrī uzturas Briselē, lai piedalītos Eiropadomes darbā.


Augulis: tagad arī Latvija ir iezīmēta Ķīnas jaunā...
LZS jaunatnes nodaļa piedalās debatēs Vārds pret V...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter