'Dzirnakmens kaklā', 'flīģeļa budžets' un 'ceļš uz kapsētu' – opozīcija kritizē budžetu ( DELFI)

Otrdien, 23. novembrī, Saeimā galīgajā lasījumā izskatot 2022. gada budžeta projektu, asu kritiku par nākamā gada budžetu izteica opozīcijas deputāti, kuru ieskatā tas nav vērsts uz attīstību, tas paredz pārāk lielu valsts parādu un netaisnīgu plānu palielināt valsts augstāko amatpersonu atlīdzību.

Opozīcijas deputāts Edgars Tavars (ZZS) sacīja, ka viņš nevar atbalstīt 2022. gada budžetu vairāku iemeslu dēļ, piemēram, tajā "vājprātīgi strauji" tiek paaugstināts valsts parāds un valsts augstāko amatpersonu atalgojums, vienlaikus neizpildot mediķiem un pedagogiem doto solījumu par atalgojuma celšanu.

Tavars arī piebilda, ka nākamā gada budžetā netiek paredzēts atbalsts mājsaimniecībām un koalīcija neturēja apņemšanos izvairīties no deputātu kvotām, kas nav krietni un taisnīgi. "2022. gada budžets nav vērsts uz attīstību, bet ilgtermiņā tas var būt dzirnakmens kaklā," uzsvēra deputāts.

Savukārt deputāts Viktors Valainis (ZZS) piebilda, ka opozīcija budžeta izskatīšanas gaitā centās piedāvāt kādas prioritātes, tām paredzot arī attiecīgu finansējumu, tomēr tas netika atbalstīts. Viņa ieskatā, 2022. gada budžets nerespektē esošo situāciju, kad vajadzēja paredzēt atbalstu pieaugošo energoresursu cenu apstākļos. Valainis arī uzsvēra, ka nākamā gada budžets neparedz izaugsmi pašvaldībām, bet gan radīs tajās spriedzi.

Raksta avots un viss raksts DELFI: ( https://ej.uz/czva

ZZS aicina premjeru skaidrot nepieredzējuša uzņēmu...
Viktors Valainis: Šis budžets būs tikpat slikts kā...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter