Dūklavs: Kamēr EK nebūs aizliegusi, Latvijas zvejnieki turpinās sniega krabju zveju Barenca jūrāKamēr vien Eiropas Komisija (EK) nebūs aizliegusi nodarboties ar sniega krabju zveju Barenca jūrā, Latvijas zvejnieki to turpinās darīt, žurnālistiem šodien uzsvēra zemkopības ministrs Jānis Dūklavs (LZS).

Valdība šodien slēgtajā sēdes daļā nolēma, ka turpinās atbalstīt Latvijas zvejnieku intereses un turpinās atbalstu paust arī EK. Komisijai jau ir nosūtītas vēstules no Latvijas, kurās pausta šī nostāja, taču svarīgi bijis, ka tāda ir arī visas valdības kopējā nostāja, uzsvēra ministrs.

Turklāt patlaban EK vēl nav aizliegusi nodarboties ar sniega krabju zveju šajā reģionā.

Jau ziņots, ka ir apdraudēta viena no perspektīvākajām Latvijas zvejnieku darbības nišām. Patlaban Barenca jūrā sniega krabjus zvejo 11 Latvijas kuģi, iepriekšējos divos gados nozvejojot ap 3300 tonnas krabju gadā. Latvijas zvejnieki ir ieinteresēti krabju zvejā, jo šī ir ļoti perspektīva nozare - sniega krabji ir ļoti dārgi un pieprasīti visos pasaules tirgos.

Kā izriet no valdībā iesniegtās vēstules, ko sagatavojusi biedrība "Eiropas krabju zvejas asociācija", šogad sniega krabju zveja ir apdraudēta, jo problēma saistās ar Latvijas tiesībām turpināt krabju zveju Barenca jūrā, Ziemeļaustrumu Atlantijas zvejniecības komisijas (NEAFC) noteiktajā zvejas rajonā jūras austrumu šelfā.

Vēstulē norādīts, ka EK šogad negaidīti aizliegusi krabju zveju minētajā zonā - turpmāk būs nepieciešama Krievijas atļauja, jo Krievija līdzās Norvēģijai ir viena no Barenca jūras piekrastes valstīm.

Vēstulē teikts, ka iepriekšējos gados šāda piekrišana no Barenca jūras piekrastes valstīm nav bijusi nepieciešama, taču EK negaidot lēmusi, ka kopš 2016.gada bez šādas atļaujas krabjus zvejot vairs nedrīkstēs.


LZS jaunatnes nodaļa dāvina 2 biļetes uz DINAMO RĪ...
Koalīcijas partijas konceptuāli vienojušās par atb...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter