Deputāti kritizē, ka Vakcinācijas biroja vadītājam neprasīja pieredzi medicīnā

Izraugoties vakcinācijas biroja vadītāju, pieredze medicīnā nebija obligāta prasība kandidātiem. To otrdien Saeimas parlamentārās izmeklēšanas komisijas uzsvēra veselības ministrs Daniels Pavļuts ("Attīstībai/Par!"). Viņš norādīja, ka daudz svarīgāk bija piesaistīt cilvēku ar pieredzi starpnozaru projektu koordinēšanā.

Parlamentārās izmeklēšanas komisijas sēdē deputātiem bija daudz jautājumu par vakcinācijas biroja darbinieku sastāvu, jo tieši Pavļuta laikā iepriekš minētais birojs tika izveidots – sākotnēji kā Veselības ministrijas nodaļa, lai koordinētu Latvijas iedzīvotāju vakcināciju pret Covid-19.

Deputāti ministram pārmeta to, ka tajā neesot bijis veselības jomas profesionāļu.

"Tajā brīdī, kad jūs veidojāt, lietojot visus tos vārdus – profesionāļi, veselības jomas profesionāļi, izveidojāt biroju, kurā īsti, jo īpaši vadībā, nav veselības jomas profesionāļu. Vai tas nebija zināmā mērā viens no iemesliem, kāpēc šis birojs neieguva skaidru saprotami pozitīvu sabiedrības attieksmi?" izteicās deputāts Viktors Valainis (Zaļo un Zemnieku savienība).

Pavļuts pārmetumus noraidīja, jo birojā tomēr bija cilvēki ar pieredzi medicīnas projektu ieviešanā. Piemēram, vakcinācijas procesa koordinators Pēteris Rimšs, kurš vadījis Latvijas Zāļu verifikācijas sistēmas ieviešanas projektu. Pēc Pavļuta vārdiem, nemaz nebija paredzēts, ka vakcinācijas birojs viens pats vadīs vakcinācijas projektu. Biroja loma bija koordinēt visas iesaistītās puses.

Sižeta avots un viss sižets: LSM ( https://ej.uz/ims8

Opozīcijas ZZS vēl mēģina glābt pozīciju obligātas...
ZZS deputāti rosina no likuma grozījumiem izslēgt ...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter