CP LZS 2012.gada 24.marta Kongresa rezolūcija par atbalstu Latvijas lauku iedzīvotāju labklājības celšanaiLatvijas Zemnieku savienība (LZS) pauž pārliecību, ka lauksaimnieciskā ražošana ir un būs galvenais saimnieciskās darbības veids laukos. Lai saglabātu un attīstītu nacionālu un daiļu Latviju, tās laukiem jābūt apdzīvotiem un tajos jānotiek saimnieciskajai un kulturālajai rosībai. LZS uzskata, ka lauku politikā par galveno mērķi jākļūst lauku iedzīvotāju labklājības celšanai.

Lai aizstāvētu zemnieku un lauku iedzīvotāju intereses, kas dzīvo un strādā laukos, LZS aicina Ministru prezidentu Valdi Dombrovski, aizstāvot Latvijas pozīciju Briselē:
1.    sarunās par Eiropas Savienības (ES) budžetu 2014.-2020.gadam, stingri pastāvēt uz lauksaimniecības tiešmaksājumu ievērojamu palielināšanu (ne mazāk kā 80% no Eiropas valstu vidējā tiešmaksājumu līmeņa lauksaimniekiem).
2.    panākt kohēzijas politikas finansējuma nodrošināšanu, kas palīdzētu Latvijai ātrāk pietuvoties ES valstu līmenim un radītu labvēlīgus apstākļus Latvijas ekonomikas izaugsmei un infrastruktūras attīstībai.

Ņemot vērā, ka no 2013.gada 1.janvāra Latvijas lauksaimniekiem nav paredzēti papildu valsts tiešie maksājumi, kas nozīmē to, ka nākamajā gadā lauksaimnieki saņems mazāku atbalstu uz vienu hektāru nekā 2010. un 2011.gadā, LZS aicina finanšu ministru Andri Vilku un Ministru prezidentu Valdi Dombrovski steidzami rast risinājumu, lai novērstu gaidāmos zaudējumus Latvijas lauksaimniekiem.


ZZS: “mistiski” aizplūduši 50 miljoni no AS „Latvi...
LZS priekšsēdētāja pirmā vietnieka Ulda Auguļa run...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter