Ceļu audits paredz būtisku drošības prasību ievērošanu un negadījumu novēršanuTrešdien, 31.augustā, satiksmes ministrs Uldis Augulis pārrunāja ar „Latvijas Valsts ceļi” (LVC), Ceļu Satiksmes drošības direkcijas (CSDD) un „Latvijas autoceļu uzturētājs” pārstāvjiem veiktās ceļu uzturēšanas pārbaudes un ceļu drošības auditus.

Tikšanās laikā autoceļu uzturētāji un ceļu drošības speciālisti īpaši norādīja uz ceļu drošības audita sistēmas nozīmi un tās atdevi. Ceļu drošības audita mērķis ir panākt, lai ceļu projekti un ar ceļu satiksmi saistītu objektu būvprojekti tiktu izstrādāti atbilstoši visu ceļu lietotāju drošības prasībām un novērstu iespējamos ceļu satiksmes negadījumus. CSDD pārstāvji uzsvēra, ka saskaņā ar ārvalstu pētījumiem katrs ieguldītais lats ceļu drošības audita ieteikumu ievērošanā dod vidēji piecdesmitkārtīgu ietaupījumu valsts budžeta, t.sk., ārstēšanas izdevumi u.c.

Latvijā ceļu drošības audita sistēma darbojās kopš 2002.gada. Katru gadu vidēji tiek veikti aptuveni 140 ceļu satiksmes drošības auditi. CSDD pārstāvji norādīja, ka ceļu drošības auditi tiek veikti arī tā sauktajiem „melniem punktiem” ar mērķi samazināt ceļu satiksmes negadījumu skaitu tajos.

Pēc Eiropas Komisijas aprēķiniem būtu iespējams glābt aptuveni 1300 dzīvību gadā, ja uz visiem galvenajiem autoceļiem Eiropas ceļu tīklā tiktu veikts drošības audits un ceļu uzturētāji ņemtu vērā tā ieteikumus ceļu uzturēšanas nodrošināšanā..

Satiksmes ministrs U.Augulis uzsvēra: „LVC un pašvaldībām nevajadzētu pieņemt skaņošanai ceļu projektu, ja tam nav veikts ceļu drošības audits. Turpmāk ceļu būvniecību būtu jāveic tā, lai to uzturēšana tiktu veikta visefektīvāk un ar mazākiem finansiālajiem izdevumiem, kā arī tiktu garantēta maksimāla ceļu satiksmes dalībnieku drošība.”

Pārrunājot nepieciešamos uzlabojumus ceļu satiksmes drošības nodrošināšanā, tika norādīts, ka Latvijas autoceļu uzturētājam ir daudz aktīvāk jāiesaistās projektēšanas standartu izstrādāšanā, kas ļautu jau projektēšanas stadijā ņemt vērā nepieciešamās drošības prasības autoceļu būvniecībā. Ārvalstu pieredze rāda, ka audita izmaksas ir vidēji 0,1 – 0,2 % no kopējām projektēšanas izmaksām.

Tikšanās dalībnieki norādīja, ka arī Valsts kontrole atzinīgi novērtējusi ceļu drošības audita lielo atdevi un ieteikusi to arī turpmāk daudz plašāk piemērot praksē.


Labklājības ministre reģionālajā vizītē apmeklēs S...
KĀRLIM ULMANIM 134

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter