Brīvā elektroenerģijas tirgus atlikšana, ja tas samazinās cenu, ir atbalstāmaAtlikt elektroenerģijas tirgus atvēršanu mājsaimniecībām līdz nākamā gada 1.janvārim ir atbalstāma, ja tas samazinās elektrības cenu, ceturtdien intervijā LNT raidījumam "900 sekundes" teica Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) Saeimas frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis.

Viņš atgādināja, ka ZZS, esot opozīcijā, balsoja pret tirgus atvēršanu mājsaimniecībām no 1.aprīļa, un arī šobrīd uzskata, ka tas nav pareizs solis. "Vēl jo vairāk, ja tagad premjere ir nākusi klajā ar tādu priekšlikumu. Acīmredzot, viņas rīcībā ir informācija, kāpēc ir nepieciešams iegūt laiku,"  teica Brigmanis, piebilstot, ka arī Latvijas Zemnieku savienības valde atbalsta tirgus atvēršanas atlikšanu.

Viņaprāt, līdz nākamā gada 1.janvārim ir jāatrod risinājumi, lai kompensētu elektrības cenu sadārdzināšanos.

Jau vēstīts, ka Ministru prezidente Laimdota Straujuma trešdien intervijā LNT raidījumam "900 sekundes" atzina, ka lūgusi Reformu partiju un Ekonomikas ministriju paskaidrot, kādēļ elektroenerģijas tirgus atvēršanai izvēlēts 1.aprīlis, un kādas ir iespējas atlikt tirgus atvēršanu. "Esmu lūgusi paskaidrot, kādēļ mums bija vajadzīgs tieši 1.aprīlī uzsākt šo liberalizāciju. Mums pat vēl nav cita nopietna spēlētāja," sacīja premjere, norādot, ka Eiropas Savienības regulas pieprasa tirgu atvērt līdz 2015.gada 1.janvārim.

No 1.aprīļa ir paredzēta elektroenerģijas tirgus pilnīga liberalizācija, tajā iekļaujot arī mājsaimniecības. Mājsaimniecību segments Latvijā veido 25% no kopējā valsts elektroenerģijas patēriņa. Paredzēts, ka brīvajam elektroenerģijas tirgum pievienosies aptuveni 850 tūkstoši mājsaimniecību. Pēc elektroenerģijas sadales sistēmas operatora "Sadales tīkls" sniegtās informācijas, pagaidām dalību elektroenerģijas mājsaimniecību tirgū apstiprinājuši trīs komersanti - "BCG Rīga", "Baltcom" un "Latvenergo".

Pēc elektroenerģijas tirgus atvēršanas gaidāms būtisks elektrības cenu kāpums - pat līdz 40%.


Dūklavs viesosies Maskavā (Diena)
Augulis: ģimeņu materiālais atbalsts ir jāsasaista...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter