Brigmanis: ZZS neatbalsta vides ministra amata izveidi Kučinska topošajā valdībāZaļo un zemnieku savienība (ZZS) uzskata, ka Ministru prezidenta kandidāta Māra Kučinska (ZZS) topošajā valdībā vides ministra amats nav jāveido, žurnālistiem norādīja ZZS Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis.

Viņš pieļāva, ka ZZS pārstāvošā Latvijas Zaļā partija (LZP) vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministram Kasparam Gerhardam (VL-TB/LNNK) varētu iesniegt savu redzējumu par veicamajiem uzdevumiem vides jomā.

Jau ziņots, ka LZP iepriekš bija nolēmusi rosināt jaunajā valdībā izveidot vides valsts ministra amatu, lai būtu iespējams tieši koncentrēties uz vides jautājumu risināšanu, pērnajā decembrī aģentūrai LETA sacīja LZP valdes priekšsēdētājs Edgars Tavars.

Politiķis toreiz norādīja, ka viņš ciena vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru Gerhardu, taču ministrs jau pašlaik ir aizņemts ar reģionālo un e-lietu jautājumu risināšanu.

LZP valdes priekšsēdētājs iepriekš pauda uzskatu, ka vides valsts ministra posteņa izveidošanai papildu līdzekļi nebūs nepieciešami un tā darbībai būs nepieciešami vien daži tehniskie cilvēki. Jaunais ministrs darbotos līdzās VARAM ministram.

Vēlāk Tavars aģentūrai LETA atzina, ka vides ministra amata izveide varētu netikt veikta Kučinska valdībā, taču risinājumus vides problēmu produktīvākai pārvarēšanai nepieciešams minēt valdības deklarācijā.

Jau vēstīts, ka Gerhards neredz nepieciešamību atjaunot valsts vides ministra amatu, ja sabiedrība no tā pirms aptuveni desmit gadiem jau atteikusies, aģentūru LETA decembrī informēja Gerharda padomnieks Oskars Vizbulis.

"Ja reiz sabiedrība atteicās no šīs amata kategorijas un spēja bez tā iztikt, domāju, nav vērts vēlreiz apspriest tā nepieciešamību. Turklāt jaunu amata vietu izveidošana noteikti radītu papildu izmaksas," pauda Gerhards.

Vides problēmu risināšana esot finansiāli ietilpīga, līdz šim darbi esot padarīti sekmīgi, tāpēc ministrs uzskata, ka ar darbiem viņa vadītā ministrija tiek galā veiksmīgi. Kā piemērus viņš minēja finansējuma atvēlēšanu Salaspils kodolreaktora likvidēšanai, Olaines bīstamo ķīmisko atkritumu izgāztuves likvidēšanu, kā arī darbu pie Inčukalna gudrona dīķu sanācijas.


ZZS neatbalsta nedz demogrāfijas ministra, nedz ci...
Brigmanis: ZZS ir pret VARAM un VM nodošanu "Vieno...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter