Brigmanis: ZZS neatbalsta vēlētāju reģistra ieviešanu, jo tas samazinās balsotāju aktivitātiZaļo un zemnieku savienība (ZZS) nekad neatbalstīs vēlētāju reģistra ieviešanu, jo tas, piesaistot balsotāju konkrētam iecirknim, samazinās jau tā krītošo balsotāju aktivitāti Saeimas vēlēšanās, uzskata ZZS Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis.

Politiķis norādīja, ka pilsoņiem ir jābūt iespējai nobalsot jebkurā viņu izvēlētā vēlēšanu iecirknī. Piemēram, Latgales iedzīvotājam jāvar nobalsot jebkurā Kurzemes vēlēšanu apgabala iecirknī, ja viņš vēlēšanu dienā atrodas šajā novadā. Taujāts par to, vai ZZS varētu atbalstīt tāda vēlētāju reģistra ieviešanu, kas ļautu balsotājam uzreiz reģistrēties balsošanas dienā izvēlētajā iecirknī, Brigmanis norādīja, ka tehnisko detaļu jautājumus sīkāk nekomentēs.

Jau vēstīts, ka Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) priekšsēdētājs Arnis Cimdars aicina 12.Saeimas deputātus atsākt iepriekšējā Saeimas sasaukumā aizsākto diskusiju par to, kā nodrošināt vēlētāju, kuru rīcībā ir tikai personas apliecība, bet nav pases, iespējas piedalīties Saeimas vēlēšanās un tautas nobalsošanās. Kā piemērotāko risinājumu Cimdars uzskata vēlētāju reģistra izmantošanu.

CVK priekšsēdētāja ieskatā piemērotākais un drošākais risinājums, lai Saeimas vēlēšanās un tautas nobalsošanās varētu piedalīties arī tie vēlētāji, kuru rīcībā ir tikai personas apliecība, bet nav pases, ir vēlētāju reģistrs.

CVK atgādina, ka atbilstoši Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes sniegtajām ziņām pagājušā gada oktobrī notikušajās Saeimas vēlēšanās bija 27 520 šādu vēlētāju, savukārt to pilsoņu skaitam, kuru vienīgais personu apliecinošais dokuments ir personas apliecība, ir tendence pieaugt.


ZZS panāk Saeimas vairākuma atbalstu krīzes laikā ...
Telefonintervija ar labklājības ministru Uldi Augu...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter