Brigmanis: VL-TB/LNNK rīcība, iespējams, liecina par vēlmi premjera amatā redzēt citu "Vienotības" pārstāviNacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK) rīcība, iespējams, liecina par vēlēšanos Ministru prezidenta amatā Laimdotas Straujumas (V) vietā redzēt kādu citu "Vienotības" pārstāvi, pieļauj Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis.

Brigmanim šāda doma radusies, redzot nacionālās apvienības līdzšinējo rīcību. Viņš atturējās nosaukt kādu konkrētu "Vienotības" pārstāvi, kuru nacionālā apvienība varētu vēlēties redzēt premjera amatā, taču Brigmanis atzīmēja, ka VL-TB/LNNK parakstījās par Saeimas ārkārtas sēdes sasaukšanu, kurā pieprasījums bija attiecināts uz Straujumas vadīto valdību, un arī politiskā spēka atbalstītais pikets pret bēgļu uzņemšanu tika rīkots pretī Ministru kabinetam un "Straujumas kabineta logiem". Arī iepriekš izskanējusī VL-TBLNNK iespēja vērsties Satversmes tiesā attiektos uz Straujumas vadītās valdības pieņemto lēmumu, norādīja politiķis.

Vaicāts par to, kāpēc VL-TB/LNNK varētu gribēt redzēt "Vienotības", nevis, piemēram, savu premjeru, Brigmanis atbildēja, ka "politiskajā sadalījumā nekas nav mainījies".

Kā ziņots, Straujumai atgriežoties no atvaļinājuma, valdošās koalīcijas partneri šodien iknedēļas sanāksmē pārrunās vairākus jautājumus, kas iepriekš izraisījuši politiķu domstarpības.

Lielākās nesaskaņas pašlaik starp koalīcijas partneriem izraisījis valdības lēmums par 250 bēgļu uzņemšanu Latvijā. Nacionālā apvienība iebilst pret bēgļu uzņemšanu un pat apsver iespēju saistībā ar šo jautājumu vērsties Satversmes tiesā, kas izraisījis asu "Vienotības" reakciju, savukārt ZZS šajā strīdā cenšas tieši neiesaistīties, norādot, ka problēma būtu jāatrisina "Vienotībai".


Augulis: Sociālajā budžetā izveidojies paliels uzk...
Pēc papildus informācijas saņemšanas no Latvijas K...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter