Brigmanis: Straujuma būs tā, kas izvēlēsies savu komanduTie potenciālie ministru amata kandidāti, kurus Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V) izvēlēsies par savas komandas dalībniekiem, arī darbosies valdībā, uzskata Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis, uzsverot, ka ZZS šo jautājumu neapstrīdēs.

Brigmanis pēc tikšanās ar Valsts prezidentu Andri Bērziņu žurnālistiem sacīja, ka potenciālie ministru kandidāti to ministriju vadīšanai, uz kurām pieteikušies vairāki politiskie spēki, tiksies ar Straujumu un prezentēs koalīcijai savu skatījumu par darāmajiem darbiem.

Ņemot vērā Latvijas prezidentūru Eiropas Savienības Padomē, ir ļoti svarīgi, lai būtu pēctecība un darbu turpinātu ministri ar pieredzi, proti, Zemkopības ministriju varētu turpināt vadīt Jānis Dūklavs, Labklājības ministriju - Uldis Augulis, bet Aizsardzības ministriju - Raimonds Vējonis. 

Valdībā arī ir nepieciešamas jaunas vēsmas, tāpēc satiksmes ministra vai vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra pienākumus varētu uzņemties Dana Reizniece-Ozola, pauda Brigmanis.

Taujāts, vai ZZS vēlētos uzņemties arī Saeimas priekšsēdētāja amatu, politiķis atbildēja: ja būs šāda saruna un koalīcijā būs vienošanās, ZZS izskatīs šo jautājumu. Viņš arī piebilda, ka Gundars Daudze, kurš 9.Saeimas laikā ieņēma šo amatu, ir pieredzējis politiķis, kurš turklāt ļoti pārliecinoši ievēlēts jaunajā parlamentā.

Kopumā saruna ar prezidentu esot bijusi ļoti laba, un ZZS pauda savu viedokli, ka ir gatava strādāt un veidot jauno koalīciju, kas pēc būtības ir tā pati, kas strādā pašlaik.

Tāpat ZZS atbalsta Straujumu valdības vadītāja amatam, piebilda Brigmanis. Viņš raksturoja valdības vadītāju kā "cilvēku ar pieredzi" un "darba rūķi".

Kā ziņots, prezidents šodien tiekas ar vairākām 12.Saeimā ievēlētajām partijām, lai pārrunātu jaunās valdības veidošanu. 


ES 75% apmērā segs izdevumus par ĀCM ierobežošanu ...
Jelgava – „Eiropas gada pašvaldība 2014”

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter