Brigmanis: Satiksmes ministrijai jābūt ZZS pārraudzībā, bet Tieslietu ministrijai - nacionālai apvienībaiSatiksmes ministrijai (SM) jābūt Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) pārraudzībā, bet Tieslietu ministrijai (TM) - apvienībai "Visu Latvijai"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK), šorīt LTV raidījumā "Rīta Panorāma" uzsvēra ZZS Saeimas frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis.

Uz jautājumu, vai topošās valdības veidošanas sarunās galvenie strīdus punkti ar partiju "Vienotību" (V) būs SM un TM, Brigmanis skaidroja, ka sākotnējās sarunās neizskanēja jautājumi par amatiem. Būtiski esot disonējusi pēdējā saruna. Iespējams, partijas ģenerālsekretāra Arta Kampara mudināta "Vienotība" sākusi sarunas par amatiem. "Āboltiņa [Solvita Āboltiņa - partijas priekšsēdētāja] spiesta ievērot atsevišķu cilvēku intereses. Iespējams, tās ir partijas finansiālās lietas, kurām Kampars seko līdzi," pieļāva Brigmanis.

Brigmanis uzskata, ka nevar būt tā, ka SM pārraudzība nav ZZS. "Ja premjers un Finanšu ministrija (FM) ir mūsu, tad arī SM. Jo ministrijā ir samilzušas problēmas. Ja nesam atbildību, tad par visu."

Jautāts par TM pārraudzību, ZZS Saeimas frakcijas priekšsēdētājs uzsvēra, ka prasība, ka tiesiskā joma būtu jāuztic "Vienotībai", "neiztur nekādu kritiku. Nav tā, ka viena partija ir tiesiskāka par otru. Fundamentālais uzstādījums, ka "Vienotība" ir tiesiskāka par nacionālo apvienību, neiztur kritiku".

Jau rakstīts, ka šodien notiks Ministru prezidenta amata kandidāta Māra Kučinska (ZZS) un Zaļo un zemnieku savienības sarunas ar "Vienotību", taču arī otrajās oficiālajās sarunās koalīcijas partijas pagaidām neplāno piekāpties savā redzējumā par atbildības jomām.

Kučinskis norādījis, ka no viņa un ZZS puses topošās valdības ministru sadalījuma piedāvājumā nekādi unikāli jaunumi vai pavērsieni nav gaidāmi.

Premjera kandidāts un ZZS varētu izteikt "Vienotībai" piedāvājumu, kas līdzīgs jau iepriekš publiski paustajam. Proti, ZZS atbildībā būtu Finanšu ministrija (FM), Zemkopības ministrija (ZM), Aizsardzības ministrija (AM), Satiksmes ministrija (SM) un Veselības ministrija (VM). "Vienotībai" - Ārlietu ministrija (ĀM), Iekšlietu ministrija (IeM), Izglītības un zinātnes ministrija (IZM), Ekonomikas ministrija (EM) un Labklājības ministrija (LM), bet nacionālajai apvienībai Tieslietu ministrija, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM), Kultūras ministrija (KM), kā arī Saeimas priekšsēdētāja amats.

Taču par šādu piedāvājumu būtu grūti panākt vienošanos, jo tas maina līdzšinējo spēku samēru valdībā. Pašlaik "Vienotībai" Ministru kabinetā ir seši pārstāvji un ZZS pieci, savukārt saskaņā ar publiski izskanējušo piedāvājumu šī proporcija tiek apgriezta otrādi - ZZS amatu skaits valdībā pieaugtu līdz sešiem, bet "Vienotībai" samazinātos līdz pieciem.

"Vienotība" jau pēc pirmajām sarunām pirmdien pauda vēlmi vadīt SM, kā arī ĀM, IeM, IZM, TM un EM. VL-TB/LNNK un ZZS iepriekš paustās vēlmes sakrīt ar iespējamo Kučinska amatu sadalījuma piedāvājumu.


Dūklavs tiksies ar Jēkabpils novada uzņēmējiem un ...
LZS jaunatnes nodaļas biedrs Līga Neimane realizē ...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter