Brigmanis rosinājis apspriest atteikšanos no koalīcijas līguma nākamās valdības darbāZaļo un zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis rosinājis apspriest jautājumu par atteikšanos no koalīcijas līguma nākamās valdības darbā, skaidrojot, ka valdībai būtu jāstrādā uz savstarpējas uzticības pamata.

Tā vietā tehniskos darba jautājumus būtu iespējams aprakstīt valdības deklarācijas atsevišķā sadaļā, šodien pēc ZZS politiķu tikšanās ar Valsts prezidentu Raimondu Vējoni žurnālistiem sacīja Brigmanis.

Kā ziņots, Valsts prezidents turpina sarunas par jaunās valdības veidošanu un šodien uz sarunām aicinājis koalīcijas partijas.

Plānots, ka prezidenta kanceleja šodien darīs zināmu prezidenta viedokli saistībā ar valdības veidošanas procesu.

Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) vakar Ministru prezidenta amatam izvirzīja deputāta Māra Kučinska kandidatūru. Vienlaikus ZZS valde vienojās neatbalstīt Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētāja Kārļa Šadurska (V) kandidatūru premjera amatam. Līdz šim pavērsienam par ticamāko tika uzskatīts variants, ka Valsts prezidents pēc atgriešanās no komandējuma premjera amatam nominēs tieši Šadurski.

Savukārt Kučinskis vēlas, lai gadījumā, ja Vējonis nominēs viņu premjera postenim, arī "Vienotība" būtu gatava strādāt šādā valdībā. Taču, ja visa vai daļa "Vienotības" uz to nebūs gatava, tad nevar izslēgt, ka "būsim spiesti runāt par kādas no mazajām partijām iesaisti koalīcijā", norādīja Kučinskis.


ZZS jaunajā valdībā vēlētos pārraudzīt Zemkopības,...
Brigmanis: Šadurskim pagaidām nav ZZS atbalsta pre...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter