Brigmanis: Ronis amatu zaudējis savas patstāvības dēļSatiksmes ministrs Aivis Ronis amatu zaudējis savas patstāvības un neatkarības dēļ, tā šorīt LNT raidījumā "900 sekundes" izteicās Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis.

Brigmanis Ronim veltīja atzinīgus vārdus, uzslavēja viņa paveikto un norādīja, ka ZZS ministru vērtējot kā patstāvīgu politiķi. "Tas viņam maksāja amatu," teica ZZS līderis.

Pēc Brigmaņa teiktā, Ronis esot jutis, ka nespēj nodrošināt visas politiķu vēlmes, tāpēc aizgājis. "Vilcieni, algas, "šofera dēls" valdē - ne jau viņš to izdomāja. Koalīcija vienojās un nolika viņam to priekšā," skaidroja politiķis. Tāpēc Ronis esot aizgājis, lai saglabātu savu "seju un stāju".

Komentējot izskanējušos viedokļus, ka nacionālā apvienībai "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK) vēlētos iegūt šo vakanto ministra amatu, Brigmanis norādīja, ka šādā gadījumā notiekot "divu sačupošanās pret trešo" un tāpēc VL-TB/LNNK esot maz cerību kaut ko mainīt.

Pēc ZZS frakcijas vadītāja domām, kandidāta izvirzīšanā galvenā loma būšot premjeram. Brigmanis izteicās, ka līdz šim izskanējušās kandidatūras neesot nopietnas un visticamāk, ka ministrs nākšot no nozares. "Pie koalīcijas savstarpējās neuzticēšanās vienīgā iespēja ir cilvēks no malas," norādīja politiķis.

Brigmanis skaidroja, ka tas, vai ZZS atbalstīs iespējamo kandidātu, esot atkarīgs "no cilvēka".

Jau vēstīts, ka Ronis nolēmis aiziet no darba valdībā, jo viņam esot dažos jautājumos izveidojušās viedokļa atšķirības gan ar valdības koalīciju, gan opozīciju.

Demisijas tehniskās detaļas tuvākajās dienās satiksmes ministrs Ronis pārrunāšot ar valdības vadītāju Valdi Dombrovski.


Pagastu pārvaldnieki tiekas ar domes vadību
ZZS frakcijā dažādi viedokļi par eiro ieviešanu

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter