Brigmanis pārliecināts, ka ceturtdien izdosies panākt vienošanos saistībā ar valdības izveidošanuZaļo un zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis ir pārliecināts, ka sarunās ceturtdien koalīcijas partneriem izdosies panākt vienošanos par topošās valdības izveidošanu.

Politiķis nesniedza sīkākus komentārus, kāda tieši varētu būt panāktā vienošanās un kādu amatu sadalījumu tā paredzēs. ZZS jaunu piedāvājumu amata sadalījumam ceturtdien neplāno piedāvāt, apliecināja Brigmanis. Politiskais spēks turpina koncentrēties uz koalīcijas partneru kopīgu darbu arī jaunajā Ministru kabinetā.

ZZS frakcijas vadītājs norādīja, ka publiski izskanējušais varbūtējais Eiropas lietu ministra postenis netikšot veidots un par šādu ideju viņam informācijas neesot. Kad norādīts uz Ministru prezidenta amata kandidāta Māra Kučinska (ZZS) izteikto vērtējumu par iespēju veidot Eiropas lietu ministra posteni, Brigmanis aicināja sīkāk par to interesēties pie paša premjera amata kandidāta.

Jau ziņots, ka "Vienotība" ar ZZS arī 25.janvāra sarunās vēl nevienojās par atbildības jomu sadalījumu jaunajā valdībā, tomēr "Vienotība" pauda gatavību atteikties no prasības vadīt Tieslietu ministriju un Satiksmes ministriju, pretī iegūstot citu ministriju vadības grožus.

Tagad "Vienotība" paudusi gatavību vadīt Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM), Veselības ministriju, Izglītības un zinātnes ministriju, Labklājības ministriju, Ārlietu ministriju un Iekšlietu ministriju.

Komentējot "Vienotības" vēlmi pārraudzīt jaunajā valdībā VARAM, nacionālās apvienības līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars sacīja: tas vēlreiz pierāda, ka "Vienotības" mērķis nav kādas konkrētas ministrijas pārraudzība, bet gan dzīt strupceļā valdības veidošanas sarunas, izvirzot pretenzijas uz VL-TB/LNNK ministrijām.

ZZS noraida iespēju, ka veselības ministra amatu topošajā valdībā varētu neieņemt pašreizējais ministrs Guntis Belēvičs (ZZS). Brigmanis vakar pēc politiskā spēka valdes sēdes apstiprināja, ka ZZS ir pilnībā pret to, ka Belēvičs varētu zaudēt veselības ministra amatu.

Kučinskis ceturtdien, 28.janvārī, uz sarunām par jaunās valdības veidošanu aicinājis gan partijas "Vienotība", gan VL-TB/LNNK pārstāvjus.

Kā ziņots, Kučinskis apsver iespēju veidot Eiropas lietu ministra amatu. To viņš šodien atzina telekanāla LNT raidījumā "900 sekundes".

Savukārt Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētājs Ojārs Ēriks Kalniņš (V), kurš neoficiāli arī pieminēts kā iespējamais "Vienotības" Eiropas Savienības (ES) lietu ministra amata kandidāts, intervijā Latvijas Radio pauda uzskatu, ka šādu atsevišķu amatu veidot tagad nav vajadzības, jo šim ministram nebūtu īsti, ko darīt.


ZZS neatbalsta nedz demogrāfijas ministra, nedz ci...
Brigmanis: ZZS ir pret VARAM un VM nodošanu "Vieno...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter