Brigmanis: Nav izslēgts, ka "Vienotība" ir pieņēmusi lēmumu par premjera kandidātuNav izslēgts, ka "Vienotība" ir pieņēmusi neoficiālu lēmumu par Ministru prezidenta amata kandidātu un pašlaik ietur pauzi, uzskata Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis.

Tomēr skaidri zināt to nevarot, tāpēc tagad ir jāgaida, kad no atvaļinājuma atgriezīsies Saeimas priekšsēdētāja un "Vienotības" līdere Solvita Āboltiņa (V), lai komentētu situāciju. Viņa iepriekš norādījusi, ka kopā ar Ministru prezidentu Valdi Dombrovski (V) ir saņēmusi "Vienotības" domes pilnvarojumu paust pozīciju par premjera kandidātu, savukārt citu "Vienotības" politiķu izteikumi šajā jautājumā vērtējami kā "spriedelējumi", atgādināja Brigmanis.

Viņš prognozē, ka "Vienotība" savu kandidātu nosauks pirms Valsts prezidenta Andra Bērziņa, jo "kur tad viņi liksies". ZZS gaidīs premjera amata kandidāta nosaukšanu nākamās nedēļas sākumā. Viņi nav izteikuši vēlmi ar kādu savu iniciatīvu vērsties pie Bērziņa, un arī valsts augstākā amatpersona nav aicinājusi ZZS pārstāvjus uz tikšanos.

ZZS frakcijas priekšsēdētājs norādīja, ka viņš sarunās ar žurnālistiem ir dzirdējis par trim iespējamajiem premjera kandidātiem - zemkopības ministri Laimdotu Straujumu, Āboltiņu un ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču (RP).

Kā ziņots, izskanējis, ka "Vienotība" kopā ar Reformu partiju Ministru prezidenta amata kandidātu varētu nosaukt 6.janvārī. Dombrovskis ir paudis cerību, ka tuvāko divu trīs nedēļu laikā jaunā valdība varēs sākt darbu. Viņš atzina, ka jaunās valdības vadītāja kandidāta izraudzīšanās ir viens no pirmajiem šogad darāmajiem darbiem. Esot pilnīgi skaidrs, ka premjera amata kandidāts tiks nominēts līdz Valsts prezidenta nosauktajam termiņam - 7.janvārim.


Tradīcijās ir spēks
Brigmanis iespējamo Straujumas kandidatūru premjer...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter