Brigmanis: Koalīcijas līgums nav spēkā jau labu laiku, un VL-TB/LNNK to tikai beidzot pateikusi skaļiKoalīcijas līgums nav spēkā jau labu laiku, un nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK) to tikai beidzot pateikusi skaļi, nostiprinot šo faktu "de iure", uzskata Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis.

Nākamnedēļ ZZS plāno spriest par jauno situāciju, lai vienotos par darbības stratēģiju. Tā varētu tikt pārspriesta gan ZZS valdē, gan apvienības partijās, gan Saeimas frakcijā. Brigmanis nekomentēja jautājumu par iespēju ZZS pievienoties valdībai, jo par darbības principiem ir jāvienojas plašākā lokā.

Pēc Brigmaņa teiktā, pašlaik neviens "nav zondējis ZZS vēlmi nokļūt koalīcijā". ZZS frakcijas priekšsēdētājs norādīja, ka tagad nav pamata spriest par šādu jautājumu, jo valdībai ar matemātisko deputātu skaitu ir jāparāda, ka valsts 2014.gada budžetā iebalsotās "labās" lietas radīs labumu iedzīvotājiem.

Saistībā ar strīdiem par tieslietu ministra Jāņa Bordāna atrašanos amatā "nekas jau lielos vilcienos valdības darbā nav mainījies", piebilda Brigmanis.

Kā ziņots, kad Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V) paziņoja, ka pagaidām neprasīs tieslietu ministra Jāņa Bordāna demisiju, VL-TB/LNNK līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars norādīja, ka apvienība premjera izvēli respektē, tomēr koalīcijas līgums un pamati, uz kuriem veidota šī valdība, pašlaik nav spēkā. Nacionālā apvienība pārstāvniecību valdībā gan turpināšot ar kultūras ministri.

Dombrovskis uzskata, ka Bordānam pašlaik amats jāsaglabā, jo ir svarīgi turpināt virzīt ministra pieteiktās reformas, par ko paredzēts vienoties koalīcijas darba grupā.

Dombrovskis pēc tikšanās ar nacionālo apvienību žurnālistiem sacīja, ka ir spēkā koalīcijas līgums, kas paredz, ka Tieslietu ministrija (TM) ir nacionālās apvienības pārziņā. "Šo uzstādījumu esmu gatavs respektēt, bet tajā pašā laikā ir svarīgi redzēt to, kādā veidā tiek nodrošināta ministra pieteikto reformu virzība," norādīja premjers.

Nolemts izveidot koalīcijas darba grupu, kurā Bordāns prezentēs reformu piedāvājumu, lai maksimāli ātrā laikā varētu lemt par šo izmaiņu virzību.

Premjers, taujāts, vai pēc vienošanās par reformu īstenošanu pieprasīs Bordāna demisiju, skaidroja, ka nevar atbildēt uz "konkrēto tehnisko jautājumu", bet uzsvēra, ka šādā gadījumā būs gatavs nodrošināt koalīcijas līguma izpildi.

Dombrovskis arī nenosauca konkrētus termiņus, cik ilgi tieslietu ministrs varēs palikt amatā, taču vienoties par reformām vajag "pietiekami saprātīgā laika nogrieznī, te nav runa par daudziem mēnešiem", jo tiek saprasts arī nacionālās apvienības uzstādījums.


Brigmanis: Cits sevi cienošs politiskais spēks VL-...
ZZS lūdz Prezidentu neizsludināt uzņēmējdarbību tr...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter