Brigmanis: Jaunu valdību uztaisīt var, bet ne bēgļu dēļJaunu valdību Latvijā izveidot varētu, taču ne bēgļu jautājuma dēļ, intervijā "Neatkarīgajai" izteicies Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) līderis Augusts Brigmanis.

"Valdības krišana - ja tāda notiks - neatrisinās bēgļu jautājumu, jo kritušais eņģelis dzīvo vēl pāris mēnešus. Tuvākajā laikā, kad ES valstīm vajadzēs lemt par bēgļiem, nekas nebūs mainījies - valdība būs tā pati. (...) Ja valdība krīt, "pateicoties" bēgļu jautājumam, tai tik un tā nāksies risināt visus ar bēgļiem saistītos jautājumus. Nevienam neizdosies izbēgt no šo problēmu risināšanas - ne Straujumai, ne Kozlovskim, ne Rinkēvičam. Biedēt ar valdības krišanu nav jēgas. Bet vai var uztaisīt jaunu valdību? Protams, ka var," teicis politiķis.

Brigmaņa vērtējumā, šobrīd valdības stabilitāte esot divu sieviešu - premjerministres Laimdotas Straujumas (V) un "Vienotības" līderes Solvitas Āboltiņas - rokās. "Ja Straujuma pateiks, ka vairs nevēlas tā strādāt, ja Āboltiņa nespēs konsolidēt "Vienotību", tad būs slikti: premjerei aiz muguras vairs nebūs koalīcijas lielākās frakcijas. Ja "Vienotības" frakcija Saeimā paliks vienota, tad ir skaidrs, ka tai jāizvirza nākamais premjers. Par to viņiem pašiem jātiek skaidrībā, ko viņi vēlas redzēt premjera amatā. Domāju, ka Āboltiņu viņi nevirzīs, jo viņa jau ir pateikusi, ka savā vietā gatavo jaunu partijas vadītāju. Un diez vai viņa varētu balsojumā savākt Nacionālās apvienības balsis."

Pēc Brigmaņa vārdiem, valdības nestabilitātes situācijas jau ir bijušas - "cita slēptāka, cita atklātāka. Tomēr beigu beigās visi ir savākušies un darbu darījuši. Cita varianta jau nav. Netaisīs taču ārkārtas vēlēšanas".

"Mūsu atbildība, visticamāk, iestāsies tad, kad mēs kļūsim par koalīcijas lielāko frakciju. Ja "Vienotība" sašķelsies..." izteicies ZZS līderis, "tāpēc jau Āboltiņa runā par to, ka jāmaina vadība - "Vienotības" saglabāšanas vārdā. Tas ir signāls "Vienotības" iekšējo opozicionāru grupai, ka Āboltiņa ir gatava paiet malā. Ja viņa tomēr to nedarīs, šķelšanās kļūs acīmredzama. Tomēr jāatzīst, ka "Vienotībā" vairs nav tādu cilvēku kā Āboltiņa - ar tādu harismu un tvērienu."


Brigmanis: ZZS savā politiskās pārvaldības lauciņā...
Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs dosies darba viz...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter