Brigmanis: Ja ZZS tomēr neizdotos izveidot valdību, Ministru kabineta veidošana būtu jāuztic VL-TB/LNNKJa Zaļo un zemnieku savienībai (ZZS) tomēr kādu iemeslu dēļ neizdotos izveidot valdību, Ministru kabineta veidošana būtu jāuztic apvienībai "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK), šādu viedokli aģentūrai LETA pauda ZZS Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis.

Politiķis uzsvēra, ka tas ir viņa personīgais viedoklis, nevis politiskā spēka paustā pozīcija.

Gadījumā, ja ZZS neizdotos izveidot valdību, frakcijas vadītājs ir "dziļi pārliecināts", ka nākamās valdības veidošana būtu jāuztic nacionālajai apvienībai, un politiķis sola "attiecīgā situācijā" par savu viedokli iestāties. Brigmanis norādīja, ka neminēs nevienu iespējamo premjera kandidātu, kas varētu nākt no nacionālās apvienības rindām.

Savukārt attiecībā uz pašlaik veidojamo Ministru prezidenta amata kandidāta Māra Kučinska (ZZS) valdību politiķis norādīja, ka saistībā ar ministru sadalījuma piedāvājumu politiskajā spēkā vēl notiek diskusijas. ZZS frakcijas vadītājs akcentēja, ka paliek pie iepriekš paustās pozīcijas, ka Satiksmes ministrija jāpārrauga Zaļo un zemnieku savienībai un nacionālajai apvienības jāsaglabā tās atbildības sfēras.

Jau ziņots, ka pašlaik koalīcijas partneriem vēl nav vienošanās par atbildības jomu sadalījumu jaunajā valdībā.

Partija "Vienotība" pirmdien sarunā ar Kučinski paudusi vēlmi pārraudzīt sešas ministrijas, bet premjera amata pretendents nekādus solījumus neesot devis. "Vienotība" Kučinskim paudusi vēlmi vadīt Ārlietu ministriju, Iekšlietu ministriju, Izglītības un zinātnes ministriju, Satiksmes ministriju, Tieslietu ministriju un Ekonomikas ministriju.

Savukārt nacionālās apvienības valde lēmusi, ka VL-TB/LNNK ministriem jāturpina strādāt arī nākamajā valdībā. VL-TB/LNNK pārraudzībā pašlaik ir arī "Vienotības" minētā Tieslietu ministrija, kā arī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija un Kultūras ministrija.

Tikmēr ZZS savā pārziņā vēlētos Finanšu ministriju, Zemkopības ministriju, Aizsardzības ministriju, Satiksmes ministriju un Veselības ministriju.


Dūklavs tiksies ar Jēkabpils novada uzņēmējiem un ...
LZS jaunatnes nodaļas biedrs Līga Neimane realizē ...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter