Brigmanis: Aktuāls ir jautājums, vai VL-TB/LNNK pametīs valdībuZaļo un zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis atturas prognozēt kultūras ministres Žanetas Jaunzemes-Grendes (VL-TB/LNNK) demisijas pieprasīšanas ietekmi uz valdības stabilitāti.

Viņš norāda, ka "grūti ielīst nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK) ādā" un ka viss būs atkarīgs no viņu domu gājiena. Aktuāls ir jautājums, vai VL-TB/LNNK būs izdomājuši, ka būtu labi pamest nepopulāro un problēmām pārpilno valdību - šāda iespēja viņiem tagad ir dota, norādīja ZZS līderis.

Brigmanis nekomentēja nedz to, vai ZZS būtu gatava iesaistīties valdības darbā, nedz to, vai ZZS būtu gatava kā opozīcijā esošs politisks spēks atbalstīt mazākuma valdību, ko turpinātu vadīt Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V). ZZS frakcijas priekšsēdētājs skaidroja, ka šie jautājumi pašlaik nav dienaskārtībā, jo valdība turpina strādāt. Brigmanis arī novēlēja Ministru kabinetam turpināt pildīt savus pienākumus.

Jau vēstīts, ka Dombrovskis nolēmis atlaist Jaunzemi-Grendi un prasa nacionālajai apvienībai izvirzīt jaunu kultūras ministra amata kandidātu.

Formālais gala lēmums tiks pieņemts pirmdien, 16.septembrī. Pirms tam par to tiks informēti koalīcijas partneri.

"Vienotības" līdere Solvita Āboltiņa norādīja uz kultūras ministres nespēju sadarboties ar nozari, kas, pēc Āboltiņas domām, ir pietiekams iemesls ministres demisijai.


ZZS neatbalsta Pavļuta virzītos „ostu menedžeru” p...
ZZS Saeimas frakcijas vadītāja Augusta Brigmaņa rī...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter