Brigmanim ideja par latvisko partiju vienošanos Rīgas domes vēlēšanās šķiet nesliktaIdeja par latvisko partiju apvienošanos startam Rīgas domes vēlēšanās nav slikta, šādu viedokli šorīt telekompānijā LNT pauda Latvijas Zemnieku savienības (LZS) līderis Augusts Brigmanis.

Politiķis atzina, ka "ar kolēģiem Saeimā" šī ideja ir pārrunāta, pašlaik tas ir debašu jautājums, tomēr esot grūti pateikt, vai līdz šādam solim partijas tiešām nonāks.

Pēc Brigmaņa vārdiem, šādas vienošanās ieguvums būtu spēku ar skaidru ideoloģiju apvienošanās. Piemēram, kopā varētu startēt LZS un "Vienotība", iespējams, arī nacionālā apvienība "Visu Latvijai"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK un Latvijas Zaļā partija (LZP).

Brigmanis gan zināja teikt, ka pašlaik LZP pozīcija ir startēt vienai pašai bez kādiem partneriem un kā mēra amata kandidātu piedāvāt bijušo vides ministru Raimondu Vējoni.

Politiķis skaidroja, ka LZS un LZP nākamajās pašvaldību vēlēšanās daudzviet startēs atsevišķi, nevis kā ZZS, jo abām partijām esot svarīgi saglabāt savu identitāti. Daudzviet laukos būšot tikai LZS saraksti, bet dažviet vienā novadā par vēlētāju balsīm cīnīsies gan LZS, gan LZP.

Kā iepriekš rakstīja "Diena", "Vienotība" tuvākajā laikā varētu uzrunāt latviskās partijas, lai aicinātu kopā sākt gatavot saturisku piedāvājumu nākamā gada vasarā gaidāmajām pašvaldību vēlēšanām Rīgā.

Par vairāku politisko spēku iespējamo startēšanu kopā ar vienotu sarakstu kā alternatīvu "Saskaņas centram" (SC) pagaidām vēl esot pāragri runāt, atzinis "Vienotības" ģenerālsekretārs Artis Kampars. Aicinājumam pirmā varētu atsaukties VL-TB/LNNK, kas šādu varbūtību jau apsvēra apvienības konferencē.

"Vienotības" pārstāvis uzsvēra, ka partijām kopā jāstrādā pie piedāvājuma, lai rīdzinieki redzētu, ka tagad Rīgā pie varas esošajam SC ir nopietna alternatīva. "Vienotība" plāno uzrunāt abas koalīcijas partijas - VL-TB/LNNK un Zatlera Reformu partiju, kā arī LZS un LZP, lai gan to nodomi, paziņojot par startēšanu atsevišķi, neizmantojot pašvaldību vēlēšanās ZZS karogu, pašlaik esot neskaidrāki, atzina Kampars.

LZP līdzpriekšsēdētājs Viesturs Silenieks apstiprinājis, ka LZP plāni nemainās - tā jau kongresā paziņoja, ka Rīgas domes vēlēšanās kandidēs ar savu sarakstu.

Silenieks atzina, ka piedāvājums latviskajiem spēkiem tuvināties pirms pašvaldību vēlēšanām no polittehnoloģijas viedokļa varētu būt saprotams, zinot, cik daudzas partijas iepriekš neiekļuva Rīgas domē. 2009.gada jūnijā piecu procentu barjeru Rīgā pārvarēja tikai četri politiskie spēki. SC ieguva 26 mandātus, "Pilsoniskā savienība" - 14, LPP/LC - 12, "Jaunais laiks" - 8. Aiz svītras palika "Sabiedrība citai politikai", kuru atbalstīja 3,83%, TB/LNNK - 3,3%, ZZS - 1,98%, Tautas partija - 1,96%, "Visu Latvijai!" - 1,87%, LSDSP - 1,24%. Tomēr nebūtu labi sadalīt sabiedrību latviešos un krievos, uzskata Silenieks.

"Tas ir diskusiju jautājums," uzskata ZRP priekšsēdis Valdis Zatlers, atgādinot, ka Rīgas domes vēlēšanas ir mēra kandidātu cīņa. Tāpēc jāsaprot, vai iespējams atrast spēcīgu saraksta līderi, ap kuru visi var vienoties.

VL-TB/LNNK līdzpriekšsēdētājam Raivim Dzintaram personīgi ideja par latvisko partiju tuvināšanos Rīgā šķiet simpātiska, bet partijā vēl notiekot diskusijas arī par iespēju kandidēt ar atsevišķu sarakstu. Nacionālajā apvienībā ir cilvēki, kas domā, ka mēra kandidāts varētu būt Jānis Birks, kurš jau ir vadījis Rīgas domi. Birks pats šo posteni gan nedomā.

Portāls "Pietiek.com", atsaucoties uz avotiem "Vienotībā", ziņo, ka premjera partijas kandidāte Rīgas mēra amatam varētu būt labklājības ministre Ilze Viņķele. Kā otrs iespējamais kandidāts mēra amatam, kas varētu nostāties Rīgas saraksta priekšgalā, tiek minēts aizsardzības ministrs Artis Pabriks.

Portāls arī norāda, ka tā aptaujāto partiju pārstāvji ne oficiāli, ne neoficiāli nebija optimistiski, ka izdosies izveidot sarakstu, kurā kopīgi startētu vairāk nekā divas partijas. Iemesls - daļā "Vienotības" un ZRP ir neviennozīmīga attieksme pret kopīgu sarakstu ar LZP.

Savukārt nacionālā apvienība uzskata, ka ir pietiekami spēcīga, lai neiekļautos "Vienotības" dominējošā blokā, kas abām pēdējā laikā uz nacionālajiem jautājumiem orientētajām partijām nozīmētu arī unikālās identitātes zaudēšanu vēlētāju acīs.


Brigmanis: Zatlers varētu atgūt autoritāti, atsako...
Vislatvijas Lielās talkas dienā zemsavieši kopā ar...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter