Bijušo Satversmes tiesas priekšsēdētāju Osipovu neievēlē par Augstākās tiesas tiesnesi ( LSM.LV )

Saeimā ceturtdien netika atbalstīts lēmums apstiprināt Augstākās tiesas tiesneses amatā bijušo Satversmes tiesas (ST) priekšsēdētāju Sanitu Osipovu.

"Par" balsoja 40 deputāti, pret - 29, bet atturējās 16 parlamentārieši.

Saeimas debatēs izvērtās diskusijas par lēmumiem, kas tika pieņemti ST laikā, kad Osipova to vadīja, konkrēti par to, ka pēc tiesas lēmuma likumdevējam tika uzdots izstrādāt regulējumu, lai aizstāvētu visas ģimenes Latvijā, arī viendzimuma pāru veidotās.

Opozīcijas deputāts Viktors Valainis (Zaļo un Zemnieku savienība) pauda izbrīnu, ka Osipova vēlas strādāt Augstākās tiesas Civillietu departamentā, kas iepriekš nav bijusi viņas specialitāte. Viņu uztrauc, ka kādas sabiedrības grupas varētu izmantot tiesneses "visiem zināmos liberālos uzskatus", lai panāktu sev vēlamo tiesas iznākumu. Tādējādi tiesa varētu sākt jaukties parlamenta kompetences jautājumos. Valainis vēloties, iespējamo konfliktu novērst jau saknē, lai tiesas lēmumi atbilstu Satversmes garam par laulības institūtu.

"Lai tas nepārvēršas par savdabīgu laulības slēgšanas institūtu personām, kurām Satversmē tas nav noteikts," sacīja Valainis.

Raksta avots un viss raksts: LSM.LV ( https://ej.uz/qzt4
Foto: LETA, Ieva Leiniša
“Atver Satversmi!” – Latvijas valsts pamatlikumam ...
Lepojamies ar saviem biedriem un viņu sasniegumiem...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter