Berķis: apbalvojumam 'Laiks Ziedonim' aicinu pieteikt pētniekus un procesu virzītājusImanta Ziedoņa fonds "Viegli" sadarbībā ar portālu "Delfi" izsludina pieteikšanos apbalvojumam "Laiks Ziedonim!", kura ietvaros tiek meklēti un cildināti cilvēki par izcilību jaunradē jomās, kas dzejniekam ir bijušas svarīgas.

Meklējot un cildinot apbalvojuma ieguvējus, tiks vērtētas personības un viņu padarītais Imantam Ziedonim svarīgu vērtību kontekstā - izcilība, degsme, sūtība, stāja, veiksme, savpatība. Lai spētu to veikt, fonds "Viegli" ir aicinājis iesaistīties cilvēkus, kas ir kompetenti nomināciju jomās, vai pārredz un pārzina nozares aktualitātes, nosaucot tos par šīs nozares vizionāriem.

Par vienu no nominācijas Dzīve literatūrā "Bize" vizionāriem izvēlēts žurnālists, ilggadējs Ziedoņa iedibinātā "Sakoptāko lauku sētu" konkursa pretendentu vērtētājs, un dzejnieka pēdējās grāmatas "No Jāņiem līdz Murjāņiem" līdzautors Aivars Berķis.

Viņš norāda, ka lielas personības turpina dzīvot arī pēc nāves, un arī Ziedoņa idejām ir turpinātāji, kurus meklēt būs vizionāru pienākums. Berķis aicina pieteikt un pieteikties apbalvojumam cilvēkus, kuri rada, tulko, izplata vai māca latviešu literatūru.

"Manuprāt, mums pašreiz ir vairāki daudzsološi jaunie vārda meistari, bet viņi nesaprot to laiku, kurā dzīvojam, viņi jūtas iemesti svešā, naidīgā vidē, viņi uz to reaģē kā seismogrāfs. Imants Ziedonis negribēja būt tikai seismogrāfs. Viņš gribēja izpētīt un saprast sabiedrības tektoniku. Viņš centās to arī ietekmēt un virzīt. Tieši tādēļ radās viņa sabiedriski visnozīmīgākie darbi "Kurzemīte" un "Tik un tā", tāpat arī Dižkoku atbrīvošanas akcija un Sakopto sētu konkurss.

Domāju, ka arī mums, pretendentus vērtējot, ir jāapbalvo nevis seismogrāfi, bet pētnieki un procesa virzītāji, ir jāapbalvo nevis šņukstētāji, bet apliecinājuma uzturētāji." savu vīziju par potenciālajiem apbalvojuma "Laiks Ziedonim" saņēmējiem atklāj Berķis.

Apbalvojums tiks pasniegts 3. maijā, Imanta Ziedoņa dzimšanas dienā, piecās nominācijās, un tā mērķis ir iedvesmot un iedrošināt latviešus visā pasaulē. "Laiks Ziedonim" ideja izlolota pirms vairākiem gadiem, kopā ar dzejnieku, un tās galvenā ideja ir meklēt varoņus, un ļaut tautai caur tiem redzēt savu leģendāro cildenumu.

"Laiks Ziedonim" kategorijas:

Apbalvojums zinātnē "Taureņu uzbrukums"

Nominācijā "Taureņu uzbrukums" apbalvojums tiks pasniegts par sasniegumiem kādā akadēmiskā nozarē, kurā Latvijā tiek pasniegts doktora grāds.
Vizionāri: Rolands Lappuķe, Ivars Lācis, Sandra Kropa, Gustavs Strenga

Apbalvojums Novadpētniecībā  "Kedas"

Nominācijā "Kedas" apbalvos par sasniegumiem lokālu teritoriju (novada, ciema, pagasta, pilsētas utt.) izpētē, veicinot latviskumu un iesakņotību.
Vizionāri: Kārlis Kazāks, Rūta Jirgensone, Aldis Austers, Laima Kota

Apbalvojums Tautsaimniecībā "Zemi es mācos"

Nominācijā "Zemi es mācos" apbalvojums tiks pasniegts par sasniegumiem latviskā saimniekošanā, komercdarbībā, kas balstīta Latvijas tautas resursos un tradīcijās.
Vizionāri: Ēriks Hānbergs, Daina Bruņiniece, Baiba Mikāla, Aigars Rostovskis

Apbalvojums nominācijā Bērni un jaunieši "Rabarbers"
Nominācijā "Rabarbers" par izciliem sasniegumiem tiks cildināti bērni un jaunieši, vai arī cilvēki, kas izcili veic savu darbu, darbojoties ar bērniem un jauniešiem.
Vizionāri: Jānis Šipkēvics Jr., Rūdolfs Mings, Ilga Reizniece, Līga Rudzīte

Apbalvojums nominācijā Dzīve literatūrā "Bize"
Nominācijā "Bize" apbalvos personību par izciliem sasniegumiem radot, tulkojot, mācot, izplatot vai izdodot latviešu literatūru.
Vizionāri: Māra Zālīte, Līga Blaua, Aivars Berķis

Katrā nominācijā laureāts saņems cildinājuma apliecinājumu un 3000 eiro, pēc visu nodokļu nomaksas. Par naudas balvas fondu rūpējas Borisa un Ināras Teterevu fonds.

Pieteikties apbalvojumam var līdz 2014. gada 3. martam, aizpildot pieteikuma anketu. Plašāks apraksts par pieteikšanos meklējams apbalvojumam izveidotajā interneta vietnē www.laiksziedonim.lv.
 


Augulis: ģimeņu materiālais atbalsts ir jāsasaista...
Dūklavs: Prioritāte būs ātra Eiropas un valsts atb...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter