Baltijas valstis un Polija vienoti veiks Āfrikas cūku mēra apkarošanas un profilakses pasākumusTrešdien, 30. jūlijā, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs Viļņā (Lietuva) ar Lietuvas lauksaimniecības ministri Virginiju Baltraitieni (Virginija Baltraitienė), Igaunijas lauksaimniecības ministru Ivari Padaru (Ivari Padar) un Polijas lauksaimniecības un lauku attīstības ministrijas valsts sekretāra vietnieku Tadeušu Nalevaiku (Tadeusz Nalewajk) vienojās apvienot triju Baltijas valstu un Polijas spēkus Āfrikas cūku mēra (ĀCM) apkarošanā un profilaksē.

Ministru sanāksmē nolemts veidot Baltijas valstu un Polijas veterināro dienestu ekspertu darba grupu, kas tiksies vismaz reizi divās nedēļās, lai analizētu aktuālo informāciju par ĀCM izplatību un apkarošanu un lemtu par vienotiem pasākumiem šās bīstamās infekcijas ierobežošanā.

„Baltijas valstu un Polijas vienota rīcība Āfrikas cūku mēra apkarošanā un profilaksē nepieciešama, lai mūsu četrām valstīm būtu kopīgas pozīcijas pārstāvniecība Eiropas Savienībā, piemēram, sarunās ar Eiropas Komisiju par līdzfinansējuma palielināšanu slimības apkarošanā, kompensācijām un atbalstu materiāltehniskajam nodrošinājumam,” paskaidro zemkopības ministrs Jānis Dūklavs.

Baltijas valstu un Polijas cieša sadarbība nepieciešama arī tāpēc, lai ĀCM apkarošanas un profilakses pasākumi visās slimības skartajās un apdraudētajās valstīs ritētu vienoti, jo, piemēram,  joprojām valstu starpā atšķiras viedoklis par meža cūku skaita samazināšanu.

Jau ziņots, ka 2014. gada sākumā ĀCM tika konstatēts Lietuvā un Polijā, bet 2014. gada jūnijā – Latvijā.  

 

Informāciju sagatavoja:
Dagnija Muceniece
Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
tālrunis: 67027070, mob.: 26534104
e-pasts: Dagnija.Muceniece@zm.gov.lv


Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs: Latvijas lielāk...
Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs videokonferencē ...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter